Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Provozujete Windows 11 na příliš slabém počítači? Brzy se vám může objevit nepříjemné oznámení

Jiří Palyza 23.03.2022

Někteří uživatelé se v současné době setkávají se vtíravým oznámením Windows 11. Nová zpráva se na ploše zobrazuje v okamžiku, pokud nejsou splněny požadavky operačního systému na provozovaný hardware.

Podle informací serveru Windows Latest provádí Microsoft v současnosti testy s některými uživateli, kteří si instalovali systém Windows 11 na počítač, nesplňující požadavky systému a bez odpovídajících hardwarových nároků. S problémy se mohou setkat ti, kdo už na systém Windows 11 aktualizovali, ale doposud nepoužívají podporovaný hardware. Microsoft to celé chce do budoucna udělat srozumitelnější.

Uživatelům se v pravém dolním rohu obrazovky zobrazí překryvný text, který oznamuje, že "systémové požadavky nejsou splněny" spolu s uvedením použité verze systému Windows 11 a podrobnostmi o aktuálním sestavení použité verze.

O celé věci píše i server ArsTechnica a uvádí, že oznámení se zobrazuje pravděpodobně velkému množství uživatelů Windows 11. Zdá se, že Microsoft tento postup bude široce prosazovat.

Windows 11 s varováním: budou se oznámení objevovat ještě častěji?

Oznámení lze prozatím nalézt u dotčených uživatelů pouze na ploše a v nastavení systému Windows. Stále jej také můžete ignorovat, aniž byste se ze strany Microsoftu museli obávat některých omezení. Oznámení jsou v tuto chvíli pravděpodobně jen ochranou společnosti pro případ, že by v souvislosti s předčasným používáním Windows 11 skutečně došlo k nějakým poškozením.

V budoucnu by ale Microsoft mohl tato upozornění umístit ještě nápadněji, aby uživatele více odradil. Například by jimi mohl začít zakrývat části jiných oken a nastavit jim trvalou viditelnost.

Zdroj: Windows LatestArsTechnica


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud