Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

První globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning pro automobilní aplikace

redakce 23.06.2017

Valeo spouští v Paříži první globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning určené pro automobilový průmysl.

Valeo.ai se bude podílet na oblasti autonomního řízení vozidel, a přitom bude spolupracovat s vědeckou komunitou tak, aby přispělo k probíhající změně modelů transportu a mobility. Umělá inteligence a deep learning jsou čím dál tím důležitějšími prvky výzev pro dnešní autonomní vozidla, od vysokovýkonných senzorů pro pochopení kontextu vozidel, až po zlepšené autonomní řídicí funkce v komplexních prostředích, chytrou interakci s uživateli a schopnost učit se od dalších připojených vozidel.

Spuštěním Valeo.ai se Valeo pokouší o vytvoření otevřené komunitní sítě určené pro tvorby state-of-art autonomních aplikací v umělé inteligenci a deep learning. S cílem propojit vědeckou komunitu celého světa bude mít Valeo.ai své centrum v Paříži, čímž bude vytvářet propojení a partnerství s nejlepšími francouzskými a mezinárodními výzkumnými centry. Na konci roku 2018 bude Valeo.ai zaměstnávat na stovku specialistů a stane se globálním pravomocným centrem algoritmů, infrastruktury, učícího procesu, validace a simulace v umělé inteligenci pro autonomní aplikace.

Jacques Aschenbroich, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Valeo, řekl: „Ve světle výzev pro autonomní a propojená vozidla vede Valeo jakožto technologický lídr vědecké myšlení ohledně umělé inteligence a deep learning. Náš cíl s Valeo.ai je vytvořit prvotřídní výzkumné centrum spolupracující s nejlepšími světovými laboratořemi v oboru a aktivně přispívat ve vývoji aplikací pro auta budoucnosti. V Paříži uvítá nejen naše vědecké partnery, ale i výzkumníky a inženýry, kteří jsou dychtiví se k nám přidat na tomto velkém vědeckém a technickém dobrodružství.“

Společnost Valeo je dodavatelem pro automobilový průmysl a je partnerem pro všechny výrobce automobilů po celém světě. Valeo vlastní 155 výrobních závodů, 20 výzkumných center, 38 vývojových center a 15 distribučních skladů, zaměstnává 91 800 lidí ve 32 zemích po celém světě.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud