Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První screeny chystaného ARK OS od Huawei

Pavel Trousil 31.05.2019

Huawei má problém. Je možné, že nebude moct používat operační systém Android od Googlu, nebo alespoň některé jeho podstatné funkce. Pracuje proto na vlastním operačním systému. První snímky obrazovky jsou k dispozici, stejně jako možný název.

Společnost Huawei usilovně pracuje na svém vlastním operačním systému, aby se stala nezávislá na platformě Android od společnosti Google. Tolik už je známo poměrně dlouho. Nyní už ale existují první konkrétní ukázky nového OS, konkrétně snímky obrazovky a název nového operačního systému: operační systém by měl být nazýván ARK OS.

Huawei si totiž zaregistroval slovní označení Ark OS a "Huawei Ark OS" u německého patentového úřadu DPMA . Název pravděpodobně odkazuje na interní operační systém firmy Huawei, na kterém v současné době pracuje. To ale nutně neznamená, že operační systém skutečně nakonec toto jméno dostane.

 006277943-0004-1-nahled006277943-0004-2-nahled006277943-0004-3-nahled

Vyvíjený operační systém firmy Huawei by měl fungovat na smartphonech, tabletech, ale i automobilech, televizorech a přenosných zařízeních a měl by být kompatibilní s aplikacemi Androidu - a bude až o 60% rychlejší systém Android, protože aplikace pro systém Android jsou překompilovány. Operační systém, na němž Huawei pracuje od roku 2012, by měl být zveřejněn na konci tohoto roku, nebo na jaře roku příštího. Na patentovém úřadu byly také zaregistrovány první snímky obrazovky. Návrhy byly úřady předloženy již na konci března a silně připomínají rozhraní systému Android.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud