Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První smartphone s dvojicí selfie fotoaparátů

Pavel Trousil 03.09.2015

Společnost Lenovo představila na veletrhu IFA další z řady chytrých telefonů - 5palcový Lenovo VIBE S1. Jde o smartphone se dvěma předními fotoaparáty a atraktivním designem. 

Smartphone Lenovo VIBE S1 unikátní díky dvojici selfie fotoaparátů – 8Mpx primární přední fotoaparát pořizuje fotografie a 2Mpx sekundární přední fotoaparát analyzuje hloubku zorného pole a replikuje tak lidské binokulární vidění. Oba fotoaparáty pracují v tandemu a nabízí tak řadu nových možností.

Po zachycení autoportrétu s oběma fotoaparáty existují různé možnosti, jak snímek dále vylepšovat pomocí jednoho z řady vestavěných nástrojů pro úpravu fotografií. Nástroj Blur umožňuje na snímku kdekoliv nově zaostřit (až ve 3 rovinách zaostření), přidat na pozadí snímku bokeh efekt pro stylizaci selfie nebo se zbavit nechtěného prvku v záběru. S nástrojem Cut Out se může uživatel ze snímku vyříznout a přenést svůj obraz na jiný snímek ze široké nabídky přeinstalovaných fotografií přímo ve VIBE S1 nebo stažených z internetu. Tato funkce navíc funguje také u fotografií pořízených zadním fotoaparátem. Uživatelé tak mohou vytvořit jakousi fotomontáž a umístit sebe sama například přímo před Eiffelovku nebo Tádž Mahal.

Lenovo dodává i plug-in selfie blesk VIBE Xtension. Ten umožňuje pořídit až 100 fotografií na jedno nabití. Zadní strana smartphonu je vyrobena ze zakřiveného skla Gorilla Glass a tenkého kovového rámečku, který jej po stranách obepíná. Lenovo VIBE S1 je poháněn kombinací 64bitového osmijádrového procesoru MediaTek, operačního systému Android 5.0 Lollipop a 3 GB RAM. Nový smartphone bude na našem trhu k dispozici v bílém a temně modrém barevném provedení od prosince za cenu od 9 999 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud