Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První tiskárny s operačním systémem Android

Pavel Trousil 09.09.2014

Nové modely multifunkčních tiskáren Samsung mají široké možnosti využití. Řada Smart MultiXpress se skládá z deseti nových modelů rozdělených do 4 různých kategorií. Tyto tiskárny jsou první svého druhu na světě vybavené operačním systémem Android.

smart-multixpress-m5370-series-4-nahled

Společnost Samsung během speciálního eventu „Smart MultiXpress“ představila deset nových modelů multifunkčních tiskáren (MFP). Tyto tiskárny jsou první svého druhu na světě vybavené operačním systémem Android a jsou tedy a jsou podle výrobce intuitivní a přizpůsobí se všem typům podnikání.

Modely řady Samsung Smart MultiXpress mají 10,1palcový dotykový displej, který uživatelům umožňuje vyhledávat a tisknout přímo z webových prohlížečů, emailů, map, fotografií a dalších typů obsahu, a to bez využití PC nebo serveru. Dotykový displej rovněž nabízí možnost náhledu dokumentů, jejich editaci a připojování komentářů a poznámek.

smart-multixpress-x4300-series-2-nahled

Tiskárny Smart MultiXpress MFP využívají rozhraní Smart UX Center – stejnou, dotykem ovládanou technologií, kterou využívají smartphony a tablety Samsung GALAXY. Jedná se také o první zařízení, které využívá vibrací signalizujících dotyk na displeji.

Operační systém Android umožňuje mobilní konektivitu prostřednictvím platformy Samsung Cloud Print. Navíc je tato řada kompatibilní s platformou pro tisková řešení Samsung XOA (eXtensible Open Architecture) a může být přizpůsobena konkrétním potřebám jednotlivých uživatelů.

Rychlost tiskáren se zvýšila 1,5× oproti předchozím 1GHz jednojádrovým procesorům díky využití 1GHz dvoujádrového procesoru. Skenovat a tisknout je možné nyní bez přerušování více uživateli současně.  Kromě toho tiskárny Smart MultiXpress využívají technologie pro delší výdrž toneru a fotoválce, a tím se prodlužuje životnost ve srovnání s podobnými modely. Výsledkem těchto vlastností je vynikající spolehlivost a nižší celkové náklady.

Modely Samsung Smart MultiXpress MFP

Řada Smart MultiXpress MFP se skládá z deseti nových modelů rozdělených do 4 různých kategorií. Řada X4300 A3 barevných MFP, řada K4350 A3 jednobarevných MFP, řada M5370 A4 jednobarevných MFP a řada M4580 A4 jednobarevných MFP. V České republice a na Slovensku nabídne Samsung nejprve tiskárny řady M5370 a M4580, a to v průběhu října letošního roku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud