Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PS4: Spider-Man je ve formě

Pavel Trousil 14.09.2018

Kriminalita v New Yourku je na vzestupu, ale naštěstí je tu Spider-Man, aby se s ní vypořádal ve skvělé hře pro Sony PlayStation 4.

Komiksové postavy Marvelu v poslední době úspěšně ožívají na plátnech kin. A není to ani poprvé kdy, se známá postavička Spider-Mana dostává do počítačové hry, ale tentokrát je opravdu v dobré a hravé formě. Hra není příliš komplikovaná, ale je především zábavná.

marvel-s-spider-man-20180825160828-nahled

A jde se do akce

Kromě hlavní dějové linie, kdy je Peter Parker, tedy Spider-Man nucen zachraňovat obyvatele New Yorku, tedy konkrétně Manhattanu, je potřeba postupně řešit i další vedlejší mise a úkoly. Při jejich splnění totiž nejen roste úroveň postavičky, ale za splněné úkoly je také možné si vylepšovat oblek a výbavu. Pro Spider-Mana si tak můžete získat dokonalejší obleček s různými vlastnostmi a také další předměty, které vám výrazně pomohou v boji proti nepřátelům.

marvel-s-spider-man-20180906222455-nahled

Vylepšování oblečku - některé modely jsou ale trochu zvláštní a jejich přínos sporný.

 

marvel-s-spider-man-20180909111655-nahled

Manhattan vám leží u nohou

Proleťte se Manhattanem

Postupně také objevíte další možnosti, jak likvidovat nepřátele stiskem kombinace tlačítek. K dispozici jsou kopy, skluzy, kryty, ale hlavně využijete svoji schopnost vystřelovat pavučiny, do kterých můžete protivníky zamotat, nebo si pomocí nich nějaký předmět z okolí přitáhnete a hodíte na ně. Nepočítejte s tím, že dostanete do ruky střelnou zbraň. Jste přece v roli Spider-Man, takže zbraň můžete protivníkovi maximálně vytrhnout a hodit ji po něm a „vracet“ jim můžete i granáty. Čas od času je potřeba umravnit přeci jen obtížnějšího záporáka. Kromě toho, že honíte a likvidujete zločince všeho druhu je občas potřeba zasáhnout i při automobilové nehodně, nebo odvrátit hrozící katastrofu.

marvel-s-spider-man-20180826161817-nahled

Mimo jiné si vyfotografujete známé objekty New Yourku

Ale ve hře dostanete za úkol opravit, nebo vylepšit některá zařízení z laboratoře, ve které Peter Parker pracuje ve svém druhém, oficiálním životě. Oprava robotických protéz, likvidace zbraní apod. většinou spočívá ve vyřešení celkem jednoduchého hlavolamu či skládačky typu Pipeline.

marvel-s-spider-man-20180902174340-nahled

Ne, tohle není kamarád.

 

Spousta misí

Mapu města New York postupně odkrýváte podobně jako v jiných hrách a to opravením věže na základně. Postupně se také přidávají nové vedlejší úkoly a „sběračské mise“. Za úkol máte i vyfotografovat známá místa a památky Manhattanu, takže si ho chtě nechtě budete muset pořádně prohlédnout - byla by škoda si tato místa neprojít. Ke konci hry budete mít naopak za úkol najít místo podle fotografie. Budete také chytat drony, nebo holuby.

 

marvel-s-spider-man-20180826162939-nahled

Mapa Manhattanu se postupně odkrývá a přibývají mise.

Proskakování na pavučinách mezi mrakodrapy je skvělá zábava a podívaná, zvláště když tohle město máte rádi, nebo ho dobře znáte. Když už to začne být trochu nuda, přijde na pomoc funkce rychlého cestování. V každé newyorské čtvrti pak najdete pár míst, kam se můžete přesunout a přesuny jsou navíc rychlé a ještě k tomu zpestřené zábavným pohledem na Spidermana v metru, pokaždé v jiné situaci. Většinu času ovládáte Spider-Mana, nebo sledujete téměř filmové sekvence, ale několikrát se dostanete i k ovládání jiné postavy, například Spider-Manovu lásku Mary Jane. Ta se ve hře objevuje často. Vedlejší postavy nemají za úkol někoho zlikvidovat, ale spíše se potichu někam proplížit ve stylu Last of Us, nebo něco sebrat.

  

marvel-s-spider-man-20180901181109-nahled

I cestování je zábavné.

Zábava na desítky hodin

Spider-Man asi nenabízí nic, co už v nějaké hře nebylo, ale vše je zpracováno velmi dobře a vtipně. Grafika je úžasná, tak akorát komiksová a hra podporuje HDR. Barvičky jsou tedy skvostné a příjemný je i zvukový doprovod. Pohyby postav jsou realistické. Obtížnost není příliš velká, což je možná škoda, takže jen v několika případech si budete muset misi zopakovat – nakonec jste přece neporazitelný hrdina. Ale zkusit znovu můžete misi kdykoli, protože můžete dosáhnout lepšího výsledku. Kromě dokončení dané mise totiž můžete plnit i vedlejší úkoly, jako třeba zlikvidovat daný počet nepřátel vrhnutím předmětu, zvládnout vše v časovém limitu a podobně. Spider-Man je opravdu fajn hra a naštěstí nejde o titul, který by pouze těžil ze známého jména. O zábavu máte postaráno na nějakých 30 hodin, ale bude záležet na vás, jak poctivě budete chtít plnit mise a kolikrát si je zkusíte znovu.

marvel-s-spider-man-20180831222500-nahled

 

Spider-Man

  • Platforma : Sony PlayStation 4
  • VýrobceInsomniac Games
  • Hodnocení Chipu : velmi dobrý (1,2)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud