Přejít k hlavnímu obsahu

Rušení v síti? Najděte a vyřešte příčinu

redakce 17.02.2023

Trápí vás nestabilní připojení, trhané videostreamy nebo zásadní mezery v pokrytí vašeho bytu? Na vině je často rušení vaší Wi-Fi sítě

Chip 03/2023:  Wi-Fi je stále lepší a lepší – nové technologie jako Wi-Fi 6 a MU-MIMO zajišťují vyšší datovou propustnost a stabilnější připojení. Jeden problém však zůstává stejný již celá desetiletí – v některých koutech domu nebo bytu prostě není snadné zajistit použitelný signál Wi-Fi. Důvodů může být celá řada a více se o nich dozvíte v našem článku – od podmínek v místnosti přes nastavení routeru až po technické rozšíření dosahu Wi-Fi sítě.

Wi-Fi router vysílá rádiové vlny, které se šíří všemi směry podobně jako světlo. Při volbě umístění Wi-Fi routeru jej proto můžeme přirovnat k lampě. Otázka tedy zní, kam byste nainstalovali zdroj světla, abyste zajistili co nejrovnoměrnější osvětlení? Místa jako rohy místnosti, prostor za policemi nebo podlaha v ložnici pak asi nepřipadají v úvahu. V ideálním případě by tedy měl být Wi-Fi router umístěn uprostřed domu, aby rádiové vlny dosáhly opravdu do všech koutů. K lepšímu pokrytí přispívá také vyvýšená poloha, protože rádiové vlny pak musejí procházet méně překážkami.

Jak optimalizovat vaši domácí síť se můžete dočíst v březnovém Chipu. V prodeji od 22. 2.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud