Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung připravuje vlastní prohlížeč

Pavel Trousil 31.03.2015

Společnost Samsung vyvíjí vlastní webový prohlížeč, který se jmenuje Samsung Browser. Ještě letos by měl být implementován do všech nových zařízení této firmy a to do tabletů, mobilů s operačním systémem Tizen i Android a do televizorů.

samsung2

Samsung Browser by měl být jednoduchý, snadno ovladatelný, rychlý a stabilní. Měl by také rozpoznat obsah a co nejvhodněji ho prezentovat co nejvhodnější formě pro dané zařízení. Navíc by měl disponovat zajímavými funkcemi jako je Web Video Casting pro sledování videí napříč zařízeními, offline čtení uložených webových stránek, nebo režim čtení.  Podporována budou i zařízení se stylusem S Pen.

Prohlížeč, který je založen na enginu WebKit (používá ho Google Chrome a Apple Safari) bude nabízet rozšířené možnosti synchronizace mezi zařízeními a bude používat Samsung Video Enhancing Engine pro lepší požitek ze sledování videí. Podobně jako další prohlížeče nebude podporovat Adobe Flash, ale HTML ve verzi 5. Samsung tak spolupracuje s Mozillou na novém renderovacím enginu Servo, který je založen na programovacím jazyce Rust. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud