Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Servisní rozšíření možností profi monitorů Canon

redakce 23.04.2017

Canon představil servisní rozšíření technických možností pro tři profesionální 4K monitory – DP-V1710, DP-V2410 a DP-V2420.

Mezi nové vlastnosti a funkce patří dokonalejší konektivita s digitálními filmovými kamerami a pohodlnější kontrola snímků při natáčení v režimu vysokého dynamického rozsahu (HDR) – nové servisní rozšíření tak výrazně zlepšuje workflow při práci v terénu. Aktualizace umožňuje přímé zobrazení snímků ve formátu RAW se 4K rozlišením z kamer EOS C700 a EOS C700 GS PL, a to bez nutnosti využívat externí převodník – postačí kabel 3G-SDI. 

Servisní rozšíření umožňuje získat z videa pořízeného pomocí kamer EOS C700, EOS C700 GS PL a EOS C300 Mark II všechna obrazová data, a to prostřednictvím zobrazení metadat a informací o nastavení obrazu přímo z připojené kamery. K dispozici je i zobrazení ve filmovém poměru stran 2,39:1, které je užitečné v případě pořizování speciálních záběrů pomocí digitální filmové kamery s anamorfickým objektivem. Uvedené novinky uživatelům zajistí pohodlnější kontrolu obrazu během natáčení.

Díky této aktualizaci již nemusí uživatelé do videa přidávat tabulku LUT a používání monitorů tak bude výrazně snadnější. V případě digitálních filmových kamer značky ARRI je pro zobrazení videa s profilem LOG C v režimu vysokého dynamického rozsahu postačí k monitoru DP-V170, DP V2410 nebo DP V2420 připojit.

Servisní rozšíření navíc nabízí zobrazení jednoho 4K videa současně v režimu vysokého i standardního dynamického rozsahu (SDR) při vertikálním rozdělení obrazu středem monitoru nebo při zmenšených snímcích, což umožňuje jejich přímé porovnání. Nechybí ani překrytí HDR videa barvami podle aktuálního jasu v dané oblasti, které usnadňuje vizuální kontrolu jeho rozložení.

Servisní rozšíření technických možností monitorů bude k dispozici od června 2017. Nejnovější vylepšení bude Canon demonstrovat na svém stánku C4325 na veletrhu Národní asociace provozovatelů televizního vysílání NAB, který proběhne ve dnech 24. až 27. dubna 2017 v Las Vegas.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud