Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Seznam bude mít vlastní TV kanál

Pavel Trousil 24.10.2017

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila internetové firmě Seznam.cz licence pro vysílání vlastního televizního kanálu. Pořady ze Streamu a Seznam Zprávy by tak mohli sledovat i televizní diváci.

Klasický televizní kanál Seznamu by se měl šířit prostřednictvím pozemních vysílačů, satelitů i kabelové televize i prostřednictvím hybridního vysílání HbbTV. Placený má být z reklamních příjmů, takže by ho diváci mohli sledovat zdarma. Vysílání by mohlo začít ještě v letošním roce.

Seznam.cz loni na podzim vybudoval televizní studio, založil vlastní zpravodajskou redakci pro natáčení zpráv, reportáží a publicistiky a pravidelně již vysílá Seznam Zprávy prostřednictvím internetu a v rámci služby Stream.cz.

Seznam.cz, který má 7,5 milionu uživatelů měsíčně, vlastní jeho zakladatel Ivo Lukačovič. Firma provozuje internetový vyhledávač, e-mailovou službu, zpravodajský portál Novinky.cz a Seznam Zprávy, mapový server Mapy.cz nebo oborové weby jako Sreality a Sauto. Zaměstnává kolem 1200 lidí a loni zvýšil čistý zisk o devět procent na 1,1 miliardy korun. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud