Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Šílený nápad šéfa Microsoftu: chce obchod Steam na Xboxu

Jakub Fišer 28.03.2024
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Jak by to asi vypadalo, kdyby se herní konzole otevřely obchodům s hrami třetích stran, tedy kupříkladu Steamu či Epicu z PC platformy? Takovou budoucnost konzole Xbox by si rád představoval Phil Spencer, šéf herního odvětví v americkém Microsoftu.

Kapitoly článku

Konzole musí být víc jako PC

Roky rozděluje svět herní počítačů a herní konzolí celá řada aspektů. Od výběru samotných her, přes odlišný hardware, až po způsob, jak se hry na platformách hrají a pořizují. Když je řeč o digitálních kopiích, PC platforma má své hlavní hvězdy v podobě obchodu Steam a konkurenčního Epic Games Storu.

Také Sony PlayStation, Microsoft Xbox a konzole od Nintenda mají všechny svůj vlastní obchod s hrami. Není ale řečeno, že to tak musí zůstat navěky. Coby příklad postačí společnost Apple, která dlouhé roky umožňovala stahovat aplikace pouze z vlastního obchodu App Store. Až nyní přišla Evropská unie (EU) a Applu tuto údajně protisoutěžní praktiku zakázala.

Server Polygon zveřejnil rozhovor s šéfem herní divize Microsoftu Philem Spencerem. Ten v něm vyjádřil celkem zásadní myšlenku: pokud chce Xbox prosperovat a růst, musí být „víc jako počítače“.

Mohlo by vás zajímat

Steam na konzolích?

Spencera konkrétně trápí u konzolí uzavřený systém, který neumožňuje takovou možnost volby jako u počítačů. „Vezměte si naši historii jako společnosti Windows. Nikdo by dvakrát nemrkl, kdybych řekl: ‚Hele, když používáš PC, můžeš rozhodovat o tom, jaký zážitek si dopřeješ‘. V tom je skutečná hodnota,“ uvedl šéf herního odvětí Microsoftu.

Zpátky nohama na zem. Konzole a počítače se poslední roky skutečně přibližují – ať už kvalitou, výkonem, tak výběrem her. Celá řada titulů dříve striktně exkluzivních pro konzole míří na PC.

Nicméně myšlenka, že se na konzolích Xbox objeví obchody s počítačovými hrami, je sice fascinující, ale v blízké době spíše nerealizovatelná. Ale „nikdy neříkej nikdy“, třeba se dokáže Microsoft či Sony dohodnout s provozovatelem obchodů s hrami z PC a budeme svědky videoherní revoluce.

Zdroj: Polygon


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud