Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Smart Booster od O2 rozšíří Wi-Fi signál

Pavel Trousil 28.03.2019

O2 má nově v nabídce zařízení Smart Booster, které rozšíří Wi-Fi signál z chytrého modemu O2 Smart Box i do větších vzdáleností.

Operátor O2 začne v průběhu dubna nabízet zařízení O2 Smart Booster. Ten rozšíří rychlou Wi-Fi z chytrého modemu O2 Smart Box ještě dál a je tak vhodným řešením pro velké rodinné domy, rozlehlé byty i firemní objekty. O2 Smart Booster si mohou zájemci pořídit od 49 korun měsíčně.

Na vývoji O2 Smart Boosteru jsme spolupracovali s firmou SoftAtHome a podle O2 je nastavení O2 Smart Boosteru velmi snadné. Díky funkci Smart Wi-Fi si uživatelé nemusí domácí síť složitě instalovat a přepínat se ručně mezi jednotlivými zdroji WiFi signálu. Stačí O2 Smart Booster zapojit, stisknout tlačítko "WPS" a vše důležité, název sítě, heslo, zabezpečení, zmiňované zařízení nastaví samo.

Funkce Mesh navíc zákazníkům umožní propojit více O2 Smart Boosterů a pokrýt tak Wi-Fi sítí i velmi rozhlehlé prostory. Několik O2 Smart Boosterů se k sobě automaticky připojí, navzájem spolu komunikují a uživatel neřeší, zda je zrovna připojen k některému z nich či k O2 Smart Boxu. Uživatel se volně pohybuje mezi zařízeními a využívá bezdrátové připojení.

Tak, jako u všech zařízení z rodiny chytrého modemu od O2, je možné i O2 Smart Booster ovládat pomocí aplikace O2 Smart Box. Uživatelé operačního systému iOS jí stáhnou zde. Pro ty, kteří mají v telefonu operační systém Android je dostupná zde..

 

Technická specifikace O2 Smart Boosteru

  • Funguje výhradně s O2 Smart Boxem a využívá následující funkce: Smart Wi-Fi, Mesh, Band steering, Beamforming, Client steering, Airtime fairness, Auto channel selection
  • Wi-Fi : 802.11 a/b/g/n/ac DBDC, 2,4 GHz 2×2, 5 GHz 4×4
  • LAN : 2× 10/100/1 000 Mbit porty RJ-45 auto MDI/MDI-X
  • Kontrolky LED : 1× multibarevná LED kontrolka POWER, 1× multibarevná LED kontrolka SIGNAL
  • Tlačítka : tlačítko WPS, tlačítko RESET
  • Napájecí zdroj : 12 V DC, 2 A
  • Fyzické údaje : rozměry zařízení (Š × H × V): 36 (50) × 160 × 160 mm, hmotnost zařízení: 350 g

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud