Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Snadné propojení Gmailu s eM Client

Josef Mika 18.12.2017

Roční licenci eM Clientu mají čtenáři Chipu k dispozici zdarma – najdou ji na Chip DVD 12/17 nebo 01/18.

Český e-mailový klient nabízí řadu výhod. Mezi ty nejvýznamnější patří jeho kompatibilita s technologiemi IMAP/POP3, CalDav, CardDav, XMPP, MS Exchange, Office 365, iCloud, IceWarp, Kerio, ale samozřejmě také s Google Apps. Právě službu Gmail od Google, kterou dnes využívá více než 1 miliarda uživatelů po celém světě, umí eM Client obzvláště dobře synchronizovat a integrovat do svého prostředí.

Primárním důvodem silného propojení s Gmailem je fakt, že kromě výše zmíněného IMAPu a jeho rozšíření, eM Client zvládá práci také se specifickými Google protokoly GData, což umožňuje mnohem efektivnější práci se štítky (tagy) nebo s archivací elektronické pošty.

eM Client kromě synchronizace více e-mailových účtů od různých poskytovatelů nabízí také řadu pokročilých funkcí pro snadné plánování a organizování pracovní a soukromé agendy. Podporuje i synchronizaci kalendáře, úkolů a kontaktů na Gmailu, a to nikoli přes Googlem nepříliš podporované protokoly CalDAV a CardDAV, ale přímo přes nativní Google technologie. Tím je zaručena dostupnost všech funkcí, které Gmail nabízí svým uživatelům ve svém webovém rozhraní a mezi něž patří například Globální adresář (Global Access List), nastavení automatického odesílání zpráv „Mimo kancelář“, distribuce pozvánek na události, zjištění zbývající kvóty, Google Talk/Hangouts chat a mnoho dalšího. Dále podporuje nejnovější možnosti autentizace, včetně vícefaktorové.

Český eM Client představuje praktické řešení pro jednotlivce i firmy, které hledají jednoduchý nástroj pro správu elektronické pošty od různých poskytovatelů, plánování úkolů, schůzek a správu kontaktů „pod jednou střechou“.

Roční plnou licenci e-mailového klienta eM Client mají k dispozici všichni čtenáři Chipu, kteří si zakoupili prosincové (tištěné nebo digitální) nebo lednové (pouze tištěné) číslo magazínu. Aktivovat si ji musejí do konce ledna 2018.

em-client-7-pro award-5-hvezd


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud