Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sony představuje nejmenší a nejlehčí fotoaparát na světě

redakce 27.03.2019

Zajímavý přírůstek do své řady velmi oblíbených kompaktních fotoaparátů představila společnost Sony. Jde o nejmenší a nejlehčí prémiový kompaktní fotoaparát na světě, RX0 II (model DSC-RX0M2).

Nový model staví na voděodolnosti a odolnosti proti prachu, nárazu a tlaku a kompaktnosti původní RX0. Nově nabídne také interní nahrávání v rozlišení 4K, LCD displej naklopitelný nahoru o 180° a dolů o 90°, který funguje dokonce i pod vodou, a nová řešení stabilizace obrazu pro nahrávání videa.

Srdcem RX0 II je vrstvený obrazový snímač Exmor RS CMOS typu 1.0 s 15,3 megapixely a pokročilý obrazový procesor BIONZ X, který přináší zdokonalenou reprodukci barev s nádhernými pleťovými tóny. Tato vysoce výkonná kombinace byla optimalizována tak, aby zajistila bleskově rychlý výkon a výjimečnou kvalitu obrazu při fotografování i nahrávání videí s širokým rozpětím citlivosti ISO 80–12 800. Širokoúhlý 24mm objektiv ZEISS Tessar T* F4.0 s pevnou ohniskovou vzdáleností disponuje zkrácenou minimální ostřící vzdáleností 20 cm, díky níž je ideální pro fotografování selfie nebo table-top fotografií. 

RX0 II je fotoaparát, který si bez obav můžete vzít na místa, o nichž si jiné fotoaparáty mohou nechat zdát. Jeho rozměry jsou pouhých 59 mm x 40,5 mm x 35 mm a hmotnost jen 132 g, takže se snadno vejde do kapsy a je připravený čelit jakýmkoli živlům. Model je vodotěsný až do hloubky 10 metrů, odolný proti prachu a pádu až z dvoumetrové výšky i proti tlaku až 200 kg.

Model RX0 II nabízí interní nahrávání videí ve 4K 30piv s „full pixel readout“ bez slučování pixelů, který zaznamenává přibližně 1,7násobné množství dat potřebných pro nahrávání videí v kvalitě 4K. Následné převzorkování omezuje nežádoucí efekty moiré a zubatých okrajů. Pomocí nově představených mobilních aplikací „Imaging Edge“ od Sony lze tento záznam přenést do smartphonu, upravovat a sdílet na sociálních sítích.

Model RX0 II představuje vestavěnou elektronickou stabilizaci obrazu, která umožňuje záznam bez roztřesení, a to i při snímání z ruky. Stabilizaci je dále možné podpořit, když při exportování do chytrého telefonu nebo tabletu použijete aplikaci „Movie Edit add-on“, která zpracovává dodatečné informace zaznamenané během nahrávání a vytváří plynulé video v kvalitě jako při snímání ze stativu. Další novou funkcí, která je dostupná přes doplňkovou aplikaci „Movie Edit add-on“ od Sony, je funkce umožňující chytrou kompozici „Intelligent Framing“, která pomáhá vybraný objekt udržet uprostřed záběru a při finálních úpravách opravuje zkreslení obrazu. V závislosti na tom, kde budete video sdílet, lze vybrat požadovaný poměr stran.

Mezi další funkce fotoaparátu RX0 II pro video patří nahrávání extrémně zpomaleného záznamu Super Slow Motion rychlostí 1000 sn./s, nekomprimovaný výstup 4K HDMI a simultánní proxy nahrávání. Konečného výsledku přesně podle svých tvůrčích představ mohou uživatelé dosáhnout pomocí funkcí Picture Profile, S-Log2 a Time Code / User bit.

Díky všestrannosti modelu RX0 II máte kromě možností záznamu videa k dispozici také množství funkcí pro pořizování fotografií s rychlostí až 1/32 000 s a fotografováním rychlostí až 16 sn./s. Při přepracování původního modelu RX0 bylo zdokonaleno podání barev tak, aby reprodukovalo přirozené a živé tóny pleti. Pomocí volitelného režimu pro měkké pleťové tóny (Soft Skin Effect) pak lze retušovat drobné vady pleti a vrásky. Fotoaparát umožňuje použít funkce Hodnocení (Rating) a Ochrana (Protect) a nabízí možnost zobrazit fotografie pořízené v režimu sériového snímání po skupinách.

Automatické ostření na oči Eye AF od společnosti Sony, které se těší velké popularitě u portrétních fotografů po celém světě, bylo u modelu RX0 II ještě zdokonaleno. Vylepšení se dočkala rychlost, přesnost a ovládání automatického ostření na oči (Eye AF), aby bylo ještě snazší portréty zachytit. V menu je možné vybrat, na které oko má fotoaparát ostřit (levé/pravé/automaticky). 

Fotoaparát lze nastavit na intervalové snímání, jehož výsledky lze pomocí „prohlížeče“ v počítačové aplikaci „Imaging Edge“ od společnosti Sony upravovat do úžasných časosběrných videí.

Aplikací „Imaging Edge Mobile“ můžete bezdrátově ovládat až pět fotoaparátů RX0 II, prostřednictvím přístupového bodu bude možné ovládat šest až 50 fotoaparátů (naplánováno na léto 2019). Model RX0 II je kompatibilní s ovladačem fotoaparátů CCB-WD1, který umožňuje připojit a ovládat až sto fotoaparátů propojených kabelem. Tato řešení s více fotoaparáty otevírají dveře do zcela nového světa příležitostí natáčení a neomezených možností videa, ať už se uživatel rozhodne pro jakýkoli úhel pohledu.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud