Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Soubor nástrojů »Centrum řízení systému Windows« se objevil v novém: nářadí pro okna je ještě lepší

Jiří Palyza 12.11.2021

Sbírka programů WSCC nabízí nejen více než 300 různých nástrojů pro Windows. Díky nejnovější aktualizaci nyní mohou její výhody využívat i majitelé Windows 11.

Centrum řízení systému Windows/Windows System Control Center, zkráceně WSCC, většině uživatelů obvykle nic neřekne. Nadšenci a intenzivní uživatelé ale vědí, že za tímto nenápadným názvem se skrývá celá řada užitečných nástrojů pro systém Windows. Navzdory svému velkému rozsahu si software zachovává svoji kompaktnost i díky tomu, že nástroje získává z jiných zdrojů.

Kromě řady Sysinternals Suite od Microsoftu WSCC nabízí více než 300 dalších programů pro řešení problémů s Windows. Patří mezi ně rozsáhlé kolekce nástrojů od poskytovatelů, mezi které patří například NirSoft.

S aktualizací na verzi 7.0.0.0 přichází do sady spousta novinek. Přibylo nejen vylepšené uživatelské rozhraní a nové nástroje, ale také podpora Windows 11.

wscc-ilu

WSCC - Windows System Control Center 7.0.0.0

CHIP hodnotí Velmi dobrý

WSCC sdružuje řadu bezplatných systémových nástrojů od Microsoftu, Sysinternals a NirSoftu do jednoho rozhraní.

www.kls-soft.com/wscc/downloads.php

 

WSCC: uživatelsky definované zobrazení

wscc-1

Při prvním spuštění si mohou uživatelé vybrat zdroje, ze kterých si chtějí svou nástrojovou sadu poskládat. | Zdroj: WSCC 7

WSCC nabízí mnoho systémových nástrojů, což paradoxně někdy může působit jako nevýhoda. V takovém množství se snadno ztratí orientace a přehled. WSCC ale nabízí možnost zvolit si, které nástroje se mají v přehledu WSCC objevit.

Po prvním spuštění programu se můžete rozhodnout mezi různými zdroji, které slouží jako základ pro import nástrojů podle osobního výběru. Pokud zvolíte všechny poskytovatele, zobrazí se po stažení a instalaci v přehledu celkem přes 300 nástrojů pro Windows.

Cílené používání jednotlivých nástrojů

wscc-2

V sadě WSCC je připraveno více než 300 nástrojů. | Zdroj: WSCC

Nástroje se volí prostřednictvím postranního panelu nebo se dají najít pomocí funkce vyhledávání. Každý, kdo potřebuje konkrétní nástroj, bude volbou funkce vyhledávání rychlejší. Nabídka poskytuje hrubou kategorizaci podle typu a určení nástroje, např. "File and disc" nebo "Security".

Každá položka obsahuje krátký popis a hned vedle najdete tlačítko, kterým příslušný nástroj spustíte. Pokud jste identifikovali v systému Windows problém nebo chcete systém prozkoumat, WSCC vám zprostředkuje výkonnou a rozsáhlou kolekci softwaru.

Co je velmi praktické – nástroje, které používáte často, lze zařadit do seznamu oblíbených. Budete tak mít snadný a rychlý přístup ke všem často používaným programům, které patří k vašim favoritům.

PRO MILOVNÍKY TUNINGU JDE O NEZBYTNOU SADU

Pokud patříte do skupiny uživatelů, kteří se nespokojí s výchozím nastavením Windows a svůj systém si rádi ladí, pak pro vás reprezentuje WSCC nezbytnou sadu nástrojů. To samozřejmě platí i pro uživatele, kteří vyhledávají a řeší problémy Windows u jiných počítačů.

Pokud neposkytujete pravidelnou podporu ostatním nebo nejste vyslovenými fandy zkoumání a ladění Windows, můžete si v případě problémů potřebné nástroje stáhnout a instalovat jednotlivě. I pro takové případy ale může být WSCC díky lepší přehlednosti a bohaté nabídce více než dobrou volbou.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud