Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Špinavý telefon už vás trápit nebude. V Japonsku vám ho vypucují na záchodě

Jakub Fišer 20.12.2022

Čistit si svůj mobilní telefon je minimálně tak důležité, jako si po návštěvě toalety umýt ruce. Bohužel, velká spousta lidí na to zapomíná. Přitom na telefonu se usazuje špína a bakterie z venku, protože jej máme prakticky pořád v ruce. V Japonsku přišli na to, jak to apartně vyřešit.

Kapitoly článku

Japonsko je pro Evropany stále zemí netušených možností. Mají tam karaoke bary, kde zpíváte jen sami pro sebe, bez obecenstva. Také tam mají speciální „tulící kavárny“, kde se můžete s cizími lidmi jen tak otírat nebo objímat. A v síti restaurací McDonald’s vám ta umyjí mobilní telefon přímo na toaletě.

UV čistička na toaletě

Úplně konkrétně je řeč o multifunkčních záchodových zařízeních, které najdete v Japonsku na více místech. Ty umí správně spláchnout, osvítit celý prostor UV, aby se zamezilo šíření bakterií, a mají také integrovanou vůni nebo umí vysušit vaše intimní partie.

Vedle těchto záchodů najdete v Japonsku také speciální umyvadla a vedle nich nyní v provozovnách fast-foodových restaurací McDonald’s nainstalovali taktéž speciální zařízení na „umytí telefonu“.

Na svém twitterovém profilu to sdílel uživatel @shao1555. Jde o škvíru, do které telefon zasunete a uvnitř dojde k UV čištění, které jak známo zničí 99,9 % mikrobů, bakterií a virů. Čištění prý trvá 30 sekund (celé v tweetu zachycené není) a to je tak akorát, abyste si mezitím omyly od bakterií ruce v umyvadle.

McDonald’s bojuje proti bakteriím

Podle dalších zdrojů se čisticí zařízení na toaletách v McDonald’s zatím nachází ve městech Tokio, Ósaka a několika dalších, McDonald’s k tomu však nevydal žádnou tiskovou zprávu.

Bez zajímavosti není ani fakt, že škvíra pro vložení telefonu je poměrně úzká a proto by nemusela pojmout třeba tlustší kusy – některé odolné modely, například Nokia XR20, popřípadě skládačky typu Motorola Razr nebo Samsung Galaxy Z Fold 4.

Tyto UV čističky byly extrémně populární v době pandemie nemoci covid-19. Tehdy byla totiž osobní hygiena velkým tématem pro každého a tím spíše u mobilních telefonů, kterým se přezdívalo „virové pevnosti“ a byly připodobňovány k madlům v městské hromadné dopravě.

Zdroj: @shao1555 / Twitter, Daily Star


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud