Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Spolu: Microsoft a Sony budou vytvářet cloudové hry a AI partnerství!

redakce 20.05.2019

CEO společnosti Sony Kenichiro Yoshida a generální ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella si potřásli rukou při naprosto nečekané události týkající se herních konzolí.

Společnost Microsoft a Sony oznámily neobvyklé partnerství, které umožňuje oběma soupeřům spolupracovat na cloudových herních službách. „Obě společnosti budou zkoumat společný vývoj budoucích cloudových řešení v Microsoft Azure, aby podpořily své příslušné služby v oblasti hry a obsahu,“ řekl Microsoft ve svém prohlášení. Stávající služby společnosti Sony v oblasti her a streamování obsahu v budoucnu přejdou také pod Microsoft Azure.

Microsoft říká, že „… toto úsilí bude zahrnovat i budování lepších vývojových platforem pro komunitu tvůrců obsahu“, což lze chápat i jako to, že Sony a Microsoft plánují spolupracovat na budoucích službách zaměřených na tvůrce a herní komunity. Obě společnosti říkají, že budou „sdílet další informace, pokud budou k dispozici“, ale partnerství znamená především to, že Microsoft a Sony budou spolupracovat na cloudových hrách. To je velký problém a je to velká ztráta pro hlavního cloudového soupeře společnosti Microsoft, totiž společnosti Amazon.

Hrozba Googlu sbližuje Microsoft a Sony

To také znamená, že Google, nový herní soupeř se společnostmi Microsoft a Sony, bude chybět při hostování cloudových služeb společnosti Sony. Společnost Google představila svou službu streamování her Stadia na začátku tohoto roku a společnost ji využije k tomu, aby ji poslala k masám. Stadie je hrozbou jak pro Microsoft, tak pro Sony, a vypadá to, že se společnosti spojují, takže společnost Sony má nějakou základní infrastrukturní pomoc v boji proti nim. Stadia bude streamovat hry z cloudu do prohlížeče Chrome, zařízení Chromecast a zařízení Pixel. Sony již má cloudové herní služby, ale Microsoft slibuje zkušební verze vlastní herní služby xCloud v průběhu tohoto roku. Herní šéf společnosti Microsoft, Phil Spencer, také slíbil, že společnost bude na E3 „nepřehlédnutelná“.

Spolu s cloudovými hrami a partnerstvím pro streamování obsahu budou obě společnosti rovněž spolupracovat také na polovodičích a umělé inteligenci (AI). To bude zahrnovat inteligentní řešení obrazových snímačů, která používají Azure AI, a Sony využívající platformu AI společnosti Microsoft ve svých spotřebitelských produktech.

„Společnost Sony byla vždy lídrem v oblasti zábavy a technologií a spolupráce, kterou jsme dnes oznámili, staví na této historii inovací,“ říká ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella. „Naše partnerství přináší společnosti Azure a Azure AI sílu dodávat nové zážitky ze hry a zábavy pro zákazníky.“

Zdroj: The Verge

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud