Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Středně odolné zařízení typu 2v1

Pavel Trousil 08.03.2017

Notebook Panasonic Toughpad FZ-Q2 má flexibilní provedení. Uživatel ho může použít jako tablet i notebook. Kromě 12,5" displeje nabízí pestrou škálu portů a zvýšenou odolnost.

Společnost Panasonic dnes představila svůj první zodolněný odpojitelný notebook typu 2v1 v lehkém, ale odolném provedení. Notebook typu 2v1 disponuje 12,5" displejem a celou řadou portů pro firemní využití. Díky flexibilnímu provedení je možné zařízení používat s připojenou klávesnicí nebo samostatně jako tablet. Může se jednat například o obchodní manažery, servisní pracovníky ve výrobě, techniky pracující v terénu a telekomunikační techniky, případně prodejní personál, který přichází do styku se zákazníky.

fz-q2-1w3a6879-rt-nahled

12,5" displej s rozlišením Full HD (1920 x 1080) je kapacitní multidotykový IPS displej pro 10 prstů. Zařízení se navíc dodává s kapacitním stylusem pro psaní poznámek. Komunikaci a pořizování snímků zajišťuje 2Mpx webová kamera se stereo reproduktory a pořizování dokumentace obstarává 8Mpx zadní kamera. Pro intenzivní psaní slouží podsvícená klávesnice standardní velikosti.

Na rozdíl od většiny spotřebních zařízení, u kterých je patrný trend redukce počtu portů, jde notebook Panasonic Toughpad FZ-Q2 cestou, kdy naopak disponuje celou řadou portů pro firemní použití, mezi které patří například USB 3.0, HDMI, LAN a True Serial umožňující propojení s mnoha systémy a zařízeními. Existuje také varianta 4G LTE pro cesty a varianta se čtečkou bezkontaktních inteligentních karet.

Jde o středně odolné zařízení pro mobilní pracovníky. Skříň ze slitiny hořčíku vydrží pád až ze 76 cm a disponuje klávesnicí odolnou proti postřiku vodou. Váží 1,93 kg a má tloušťku 44 mm. Tablet bez klávesnice váží 1,09 kg a jeho tloušťka činí 22 mm. Zařízení bez ventilátoru navíc umožňuje efektivní práci i v prašném prostředí.

Využívá 6. generaci procesorů Intel (procesor Intel Core m5-6Y57 vPro, 1,1 GHz až 2,8 GHz) a grafickou kartu Intel HD Graphics 515. Dodává se s operačním systémem Windows 10 Pro, který lze případně downgradovat na Windows 7, SSD diskem o kapacitě 128 GB (lze zvolit i variantu 256 GB) a 4 GB paměti RAM (podle projektu lze zvolit i 8 GB). Dodává se se standardní tříletou zárukou a bude v prodeji od května 2017 za 1 995 EUR + DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud