Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tak toto ve Windows pořád chybí: bezplatný nástroj přidává důležitou funkci

Jiří Palyza 28.11.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Aplikace pro prohlížení fotek ve Windows je v pořádku, každopádně potenciál ke zlepšení určitě má. Nástroj ImageGlass ovšem hraje jinou ligu. Je mnohem komplexnější a nabízí více funkcí. Navíc je poskytován v režimu open source, můžete si jej tedy stáhnout zdarma.

Kapitoly článku

V systému Windows je už aplikace pro prohlížení, úpravu a správu fotek zabudovaná. Pro příležitostné používání je zcela dostačující, ale pro náročnější uživatele existují i mnohem výkonnější prohlížeče obrázků.

Jedním z nich je ImageGlass. Vývojáři jej vybavili atraktivním designem, je nenáročný na zdroje a nabízí spoustu zajímavých doplňků.

V nejnovější verzi 9.0 program nabízí řadu funkcí a přizpůsobení. Uživatelské rozhraní dostalo nový vzhled a nově si můžete vybrat z různých barevných a designových stylů, a provést vlastní úpravy rozvržení ovládacího prostředí.

Mohlo by vás zajímat

Díky vylepšenému jádru pro vykreslování nástroj nabídne ještě vyšší kvalitu obrazu a výkon. V nejnovější verzi vývojáři také přepracovali škálování formátů SVG. V případě vašeho zájmu můžete všechny nové funkce najít podrobně popsané na webových stránkách poskytovatele.

Bezplatný ImageGlass nabízí spoustu praktických funkcí

Grafické prostředí programu ImageGlass
K prohlížení obrázků ImageGlass spotřebuje jen malé množství zdrojů.
Zdroj: ImageGlass

Pro většinu standardních programů Windows existují bezplatné alternativy, které v mnoha případech dokáží více. To je i případ prohlížeče ImageGlass, který obsahuje spoustu praktických funkcí a skvělý design, zaměřený na práci s obrázky.

Pomocí programu můžete obrázek nebo fotku otevřít, a poté se kurzorovými šipkami pohybovat ve složce. V případě potřeby si můžete ve spodní části okna programu zobrazit lištu s následujícími obrázky, abyste se při jejich prohlížení nepohybovali naslepo. Pokud rádi ovládáte programy klávesnicí, je pro vás připraveno několik praktických zkratek.

Mohlo by vás zajímat

Bezplatný nástroj také nabízí možnost převodu obrázků do jiných souborových formátů. Podporovány jsou všechny běžné obrázkové formáty, jako například JPG, GIF, ICO nebo PNG. Zejména pro obrázky ve formátu GIF prohlížeč nabízí podstatně více možností, než standardní Fotky zabudované ve Windows. Nejdůležitější editační funkce jsou k dispozici na úzké liště s nabídkami.

Jednoduché ovládání a témata

ImageGlass a vytvořený obrázek
Navzdory široké nabídce funkcí si program stále zachovává jednoduché ovládání.
Zdroj: ImageGlass

Kromě běžných funkcí obrázkového prohlížeče, ke kterým patří přiblížení a oddálení, nebo režim prezentace, můžete ImageGlass použít i k uložení obrázku jako pozadí na ploše. To vám ušetří těžkopádný postup přes menu Windows. Obrázky lze také jednoduše zobrazovat pomocí přetažení myší.

Větší je také výběr témat programu. Pokud se vám nelíbí předinstalovaný tmavý motiv, máte na výběr z mnoha alternativ designu. Na webových stránkách výrobce najdete všechny dostupné možnosti. Chcete-li je použít, stáhněte si požadovaný layout a v nabídce zvolte položku Nastavení. Pod volbou Motiv vyberte Instalovat, a tím se integruje sada motivů.

Standardní prohlížeč Windows má zkrátka ještě co dohánět. Pokud jej používáte, stojí za to vyzkoušet bezplatnou alternativu. ImageGlass zaujme rozmanitými možnostmi konfigurace a mnoha praktickými funkcemi.

Zdroj: ImageGlass


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud