Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Takovou čtečku ještě PocketBook neudělal, nahradí i tablet

Michal Bareš 19.04.2024

PocketBook uvede čtečku InkPad Eo s barevným e-ink displejem Kaleido 3, stylusem a kamerou, která pojede na systému Android. Kromě čtení knih umožní i vytváření a sdílení poznámek, posílání e-mailů nebo poslech hudby.

Kombinace e-ink displeje a stylusu je skvělý nápad, protože tyto displeje připomínají obyčejný papír jak kvalitou zobrazení, tak i lehce zdrsněným povrchem. Na trhu jsou podobná zařízení od Kindlu Scribe, přes známý Remarkable 2 až po Huawei MatePad nebo Kobo Elipsa 2, ale PocketBook InkPad na rozdíl od nich nabídne barevný displej.

Zařízení bude mít 10,3” úhlopříčku s černobílým rozlišením 1860 x 2 480 bodů a barevným rozlišením 930 x 1 240 bodů a bude se jednat o panel typu Kaleido 3 s podporou zobrazení 4 096 barev. Povrch displeje bude matný a podsvícení bude typu SmartLight. Uživatelé si tak budou moci upravovat barevnou teplotu podsvícení, případně tuto práci nechat na automatice.

 

PocketBook InkPad Eo
PocketBook InkPad Eo
Zdroj: PocketBook
PocketBook InkPad Eo
PocketBook InkPad Eo
Zdroj: PocketBook

Běh systému Android 11 bude mít na starosti osmijádrový procesor s frekvencí 2,3 GHz a pro ukládání dat poslouží 64GB úložiště s možností rozšíření o paměťovou kartu. Zajímavá je i výbava v podobě fotoaparátu, který umožní zachycovat snímky a ty pak následně upravovat pomocí stylusu. Součástí výbavy budou stereo reproduktory, Wi-Fi a Bluetooth.

Tisková zpráva neobsahuje moc informací o tom, zda bude zařízení podporovat stahování aplikací vytvořených pro Android, ale doufáme, že minimálně bude možné použít některý z alternativních obchodů s aplikacemi. PocketBook InkPad Eo se bude od poloviny května prodávat za 14 399 Kč.

Zdroj: PocketBook
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud