Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Telefon zabil dítě v Indii: tragickou smrt způsobil výbuch při nabíjení

Jakub Fišer 14.09.2022

Čas od času jsme svědky opravdu tragických zpráv o tom, že někoho vážně zranil nebo dokonce usmrtil nabíjející se telefon. Taková zpráva nyní přišla bohužel i z Indie, obětí nehody se stalo tprve osmiměsíční nemluvně.

Kapitoly článku

Extrémní zármutek postihl matku z indického města Bareilly ve státě Uttarpradéš. Teprve osmiměsíční dívenka si hrála vedle telefonu své matky. Ten se během nabíjení vznítil, explodoval a zabil ani ne roční dítě.

“Mluvil jsem se sousedem, když v tom jsem uslyšel, jak moje dcera volá o pomoc. V důsledku exploze mobilního telefonu vzplála postel. Dcera byla těžce popálena. Nikdy mě nenapadlo, že by můj mobil mohl být pro dceru smrtelně nebezpečný, jinak bych ho tam nenechávala,” uvedla pro policii plačící matka.

Tragické zjištění policie

Podle vyšetřování se tragédii dalo předejít. Explodovaný telefon byl starý model s alfanumerickou klávesnicí a zejména velmi starým akumulátorem, který byl dle zjištění již poškozený stářím a tzv. “nafouknutý”. Dílo neštěstí bylo dokonáno, když matka malé Nehy nabíjela telefon neoriginální nabíječkou se solárním pohonem, kterou koupila půl roku před incidentem.

Otec od rodiny je dělník a žije v rozestavěném domě. Nemají elektrické připojení, proto používají solární desku pro nabíjení mobilních telefonů. Policie případ uzavřela jako nehodu způsobenou nedbalostí rodičů – v českém právu bychom použili termín “zabití z nedbalosti”.

“Rodina odmítla podat stížnost a tělo jim bylo po řádném řízení vydáno. Naším vyšetřováním bylo zjištěno, že holčička byla zraněna v důsledku výbuchu mobilního telefonu. Rodina uvedla, že šlo o nehodu, a nechtěla vznést žádné obvinění,” uvedlo na závěr tiskové oddělení policie z okresu Faridpur.

V Indii bohužel dochází k podobným incidentům velmi často. Policie a příslušné orgány však téměř vždy přijdou na to, že na vině je špatné zacházení s telefonem, nabíječkou, či rovnou využívání neoriginální baterie nebo nabíječky.

Zdroj: 91mobiles


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud