Menu
CHIP Speedtest

Facebook a Instagram umožní kontrolovat strávený čas na svých platformách

04.08.2018 11:43 | Milan Loucký
Facebook a Instagram umožní kontrolovat strávený čas na svých platformách

Sociální sítě Instagram a Facebook dají uživatelům možnost řídit dobu používání svých platforem. Nový ovládací panel uživatelům zobrazí, na jakém zařízení a jakou část dne tyto aplikace používají.

Strávený čas půjde řídit a omezit nastavením časovače a následně ztlumit upozornění na nové zprávy a aktivitu přátel. Obě platformy reagují na nedávné psychologické a lékařské výzkumy a chtějí podpořit odpovědné používání mobilních zařízení a aplikací.

Cílem těchto novinek je především podpořit duševní i fyzické zdraví všech svých uživatelů a pomoci rodičům v digitálním vzdělávání dětí. Nástroje vznikly ve spolupráci Facebooku, univerzit v Carnegie Mellon a Berkeley, organizace Save.org, americké Linky bezpečí a předních klinických psychologů. “Výzkumy ukazují, že posilováním přátelských vztahů jsme šťastnější a zdravější. Cítíme odpovědnost za to, aby byl čas strávený na našich platformách kvalitní a podporoval pozitivní myšlení,” říká Ameet Ranadive, který má tuto oblast v Instagramu na starosti.

Nové funkce se nalézají v nastavení obou aplikací. Hlavní částí je ovládací panel, který ukazuje průměrný čas strávený v aplikaci na konkrétním zařízení. Dále je možné zobrazit si celkový čas v rámci daného dne a nastavit si časový limit spolu s denním upozorněním při jeho překročení. Upozornění na aktivitu stránek a přátel lze nově také rychleji a lépe ztlumit přímo v nastavení aplikací.

Facebook již několik měsíců pracuje na lepším uživatelském ovládání svých aplikací. V rámci příspěvků stránek a přátel lze nastavit funkce jako Zobrazit jako první, Přestat sledovat či Skrýt. Na Instagramu se uživatelům zobrazí, že už daný den viděli všechny nové příspěvky. Vylepšené je také nastavení filtrů potenciálně útočného či obtěžujícího obsahu.

V březnu tohoto roku se konal Facebook Safety Summit, kde více než 100 organizací, vědců a mladých lidí hovořilo o tématech bezpečnosti, technologií a duševního zdraví. Podobné akce a aktivity budou dle slov Davida Ginsberga, ředitele výzkumů ve Facebooku, pokračovat v daleko větší míře. Jedním z konkrétních příkladů je Best Selves, curriculum duševního zdraví pro učitele a pracovníky s mladými lidmi, vyvinuté ve spolupráci s univerzitou v Yale.

Všechny nové funkce se uživatelům zobrazí během několika následujících dnů.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení