Menu

God Mode ve Windows 10: skrytá složka snadno zpřístupní celou řadu nastavení systému Windows 10

02.09.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
God Mode ve Windows 10: skrytá složka snadno zpřístupní celou řadu nastavení systému Windows 10

God Mode ve Windows 10: skrytá složka snadno zpřístupní celou řadu nastavení systému Windows 10 | foto: Windows 10/Win 10 All Settings

Možnost různých přizpůsobení a nastavení už mají Windows 10 zabudovanou v mnoha částech systému. Jen je občas komplikované je ve spletitých nabídkách a dialogových oknech najít.

Freewarový nástroj Win10 All Settings umožňuje přístup k Windows Master Control Panelu, také nazývanému God Mode, a jednoduše kategorizuje zabudovaná nastavení Windows 10. Režim God Mode nabízí bohaté možnosti různých nastavení. Po jeho aktivaci získáte přístup k více než dvěma stům nastavení, která jsou obsažena ve Windows, a to v přehledném seznamu s funkcí vyhledávání v jednotlivých kategoriích. Ušetří to spoustu času při hledání příslušných položek, rozesetých v mnoha nabídkách.

Stáhněte si: Win10 All Settings

win10allsettings-logo

Win10 All Settings

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí nástroje pro Windows 10 získáte rychlejší a snadnější přístup k nastavení systému z jednoho místa.

Stáhněte si

 

Výhody
umožňuje rychlý přístup k systémovým nastavením Windows
jednoduchá personalizace

Aktivace God Mode ve Windows

godmode1

Odpovídající nabídku programu Win10 All Settings s přímým přístupem do God Mode lze vyvolat přes Oznamovací oblast Hlavního panelu (Systray). | Zdroj: Windows 10/Win 10 All Settings

Program Win10 All Settings nevyžaduje instalaci, po stažení lze přímo spustit soubor EXE. Spolu s aktivací nástroje se objeví i jeho ikona v Oznamovací oblasti, prostřednictvím které lze nabídky programu po zavření znovu zobrazit. Program se nespouští samostatně po každém restartu Windows, pokud byste si to přáli, je potřeba jej přidat do Autostartu.

Klasické možnosti personalizace najdete v nabídce úplně nahoře. Můžete přepínat mezi tmavým a světlým režimem, a také opticky přizpůsobit Nástrojovou lištu. Hned druhá položka nese název God Mode.

Tmavý režim, přístup do Registru a další možnosti

godmode2

Windows Master Control Panel nabízí všechna nastavení Windows v jednotném zobrazení. | Windows 10/Průzkumník

Složka God Mode obsahuje seznam všech možností nastavení systému Windows 10. Obsah je tříděn podle kategorií, které jsou uspořádány abecedně. K dispozici je také funkce vyhledávání, která velmi usnadňuje orientaci v kompletním seznamu nabídek. Jednotlivé položky zpřístupňují nastavení v jednotlivých nástrojích a režimech, jejich prostřednictvím tak aktivujete například Poradce při potížích, Správce zařízení nebo Centrum usnadnění přístupu.

Přímý přístup k Windows Master Control Panelu, alias God Mode

Speciální složku God Mode můžete zpřístupnit i přímo bez nutnosti spouštění programu Win10 All Settings. Můžete si ji umístit například na plochu Windows a v případě potřeby vám tak zprostředkuje rychlý a snadný přístup ke většině nástrojů pro správu, nastavení, nebo ovládacímu panelu Windows. Používá známé rozhraní Průzkumníka se snadným procházením a vyhledáváním. Jak na to:

  1. vytvořte na ploše novou složku
  2. jako její název zadejte řetězec: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
  3. po potvrzení nového názvu se změní ikona složky
  4. poklepejte ikonu God Mode a zobrazí se okno Průzkumníka s přibližně 200 položkami uspořádanými v kategoriích s abecedním řazením

Přístup k mnoha možnostem nastavení i bez expertních znalostí

Windows 10 nabízejí mnoho možností nastavení, ale ne všichni uživatelé přesně vědí, kde je hledat. Pomocí freewarového nástroje Win10 All Settings si můžete přístup velmi usnadnit. Skrytou složku God Mode, která je v tomto ohledu klíčovým bodem, lze aktivovat i přímo.

mohlo by vás také zajímat: už žádné okliky ve windows 10 – šikovný nástroj rozšíří možnosti okna "spustit"

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Podobná možnosť

    Už nejakú dobu používam podobný rýchly prístup pre rôzne nastavenia… Už si nepamätám kde som k nemu prišiel, no volá sa to „Božský mód“

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.