Menu
CHIP Speedtest

Instagram jako platforma pro on-line nákupy

06.04.2019 04:49 | Michal Černý
Instagram jako platforma pro on-line nákupy

Nakupování přes sociální síť Instagram bylo dosud jenom omezené a obtížné. To by se nyní mělo změnit – dcera Facebooku se zjevně chce stát platformou pro on-line nákupy.

Luxusní nákupní centrum budoucnosti nebude postavené někde v metropoli typu Dubaje, ale ocitne se přímo ve vašem mobilu – a bude otevřené 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

Na Instagramu je již jeden rok dostupná funkce, která umožňuje nakupovat prostřednictvím příspěvků ve vašem feedu. Klikne-li uživatel na fotografii, spatří produkt, a je poté přesměrovaný na webovou stránku prodejce.

Instagram uvádí, že v současnosti každý měsíc kliká přes 130 milionů uživatelů na příspěvky velkých či malých značek. Samotné nakupování je však často frustrující záležitost. Klikne-li uživatel na produkt na fotografii, je přesměrován na webovou stránku prodejce, která se mezitím otevře na instagramové platformě. Tam je však často obtížné produkt znovu najít a zadat informace o kreditní kartě. Mnoho uživatelů je tímto složitým postupem frustrováno, stránku uzavřou a nic nenakoupí. Pro zjednodušení procesu nyní Instagram v posledním updatu představil funkci In-App plateb, přímo uvnitř aplikace.

Nástroj je dosud dostupný jenom v USA u třiadvaceti různých značek. Na testování této novinky spolupracují se sociální sítí brandy jako Prada, Dior, Burberry nebo Uniqlo. Líbí se vám například svetr, který si oblékl člověk na instagramové fotce? Stačí jednoduše kliknout na produkt a uživatel je poté veden ke stránce, na níž je dostupná možnost přímo zaplatit. Uživatelé Instagramu musejí jenom jednou zadat údaje o kreditní kartě nebo informace ze služby PayPal, a odtud jsou pak nasměrováni k zaplacení.

Značky údajně musejí Instagramu odvádět celkem 20 procent ze zisku. Sociální síť zatím neoznámila, kdy bude snadné on-line nakupování dostupné také mimo USA.

michalcerny.media@seznam.cz


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení