Menu
CHIP Speedtest

Loewe na prodej!

11.07.2019 07:48 | Milan Loucký
Loewe na prodej!

Německý gigant, známý především výrobou luxusních domácích doplňků, především televizorů – a symbol úspěchu (kdo doma v Německu nemá Loewe, jako by nebyl), je na prodej. Nečekaná zpráva se potvrdila minulý týden, a tak ukončila spoustu spekulací, souvisejících s krachem této firmy pro výrobu luxusní elektroniky.

Dne 1. července 2019 bylo zahájeno insolvenční řízení ohledně majetku společnosti Loewe Technologies GmbH. Správce řízení Rüdiger Weiß z advokátní kanceláře WallnerWeiß zahájil okamžitě mezinárodní jednání, jehož cílem je prodat veškerá aktiva a operace společnosti Loewe. Mezi aktiva patří mimo jiné renomovaná značka Loewe, o kterou projevily již zájem významné subjekty.

V posledních dnech proběhla velmi plodná diskuse mezi insolvenčním správcem, věřitelským výborem, managementem Loewe a konkrétními významnými věřiteli. Všechny zúčastněné strany jsou přesvědčeny, že úzká spolupráce zvyšuje šance k tomu, aby společnost Loewe získala nového investora. Exkluzivním poradcem při vedení mezinárodního prodejního procesu byla pověřena společnost PwC. Akvizici řídí tým expertů PwC vedený Timem Kleesem (společník) a Fabianem Dalkou (senior manager).

Správce insolvenčního řízení vidí po proběhlých jednáních velkou šanci k nalezení nového investora pro vybraná, případně veškerá aktiva společnosti Loewe, která představuje ikonickou prémiovou značku v televizním a zábavním průmyslu. Během plánované transakce nebude investor přebírat stávajících závazky.

Zájem projevilo již více než deset subjektů a návštěvy na místě začaly probíhat již na přelomu června a července. PwC povede v následujících dnech navíc další mezinárodní jednání. Transakce je plánována v nejkratším možném časovém horizontu.

„Jsme rádi, že všechny zainteresované strany při hledání investora pro Loewe úzce spolupracují. Investoři mají jedinečnou příležitost v průběhu transakce dále zefektivnit obchodní aktivity Loewe. Zároveň mohou těžit z jedinečné pozice značky na trhu a celosvětově uznávaného jména Loewe, “ uvedl Dr. Vogt, generální ředitel společnosti Loewe.

Loewe je světově proslulá a ikonická značka prémiových televizorů a řešení pro domácí zábavu. Společnost distribuuje své výrobky na téměř 3400 obchodních místech v Německu a ve střední Evropě. Značka Loewe těží z vynikající pověsti a je známá svými jedinečnými vývojovými a výrobními znalostmi, špičkovou kvalitou svých výrobků, oceňovaným designem a rozsáhlou mezinárodní distribuční sítí. V roce 2018 dosáhly tržby Loewe výše 133 milionu eur a společnost zaměstnávala přibližně 460 lidí.

 

 


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení