Menu
CHIP Speedtest

MS Power BI nabídne špičkové grafické volební statistiky při volbách do Europarlamentu

23.05.2019 12:13 | Milan Loucký
MS Power BI nabídne špičkové grafické volební statistiky při volbách do Europarlamentu

Organizace Politico Europe volí pro svůj inovativní nový volební portál Elections Hub technologie Microsoft.

Organizace Politico Europe ve spolupráci s Microsoftem spustila nový zpravodajský portál Elections Hub zaměřený na blížící se volby do Evropského parlamentu 2019. Jednou z klíčových funkcí tohoto portálu je mimořádně kvalitní, interaktivní vizualizace dat, postavená na technologii Microsoft Power BI.

Tým organizace Politico Europe, označený dvakrát během tří let své existence za nejvlivnější zdroj zpravodajství o evropských záležitostech, usiluje o nejvyšší úroveň informací a poznatků, které poskytuje občanům Evropské unie. Umožňuje jim tak snazší orientaci ve složitém volebním procesu, do kterého se zapojily tisíce kandidátů a stovky stran z 27 členských zemí EU. Tato nezávislá organizace se považuje za důležitého partnera všech evropských občanů, kterým pomáhá důkladně posoudit jednotlivé kandidáty, a je přesvědčena, že i do budoucna musí být na čele inovačních snah. Představitelé organizace Politico Europe spolupracovali s Microsoftem na zformulování vize nových způsobů informování o předpokládaných výsledcích voleb a zpřehlednění komplexní problematiky sestavování koalic, aby jednotlivým voličům lépe ukázala dopad jejich individuálních hlasů a přilákala do tohoto demokratického procesu nové účastníky.

„Vizualizace volebních výsledků zvyšuje význam této události pro naše čtenáře, kterým v průběhu devíti měsíců ukazuje, kam tyto volby směřují, a nabízí srovnání se sousedy,“ říká Ryan Heath, politický editor v organizaci Politico a zpravodajský vedoucí tohoto projektu. „Povzbuzujeme naše čtenáře, aby o Evropské unii přemýšleli nově, aby se snažili hledět nad rámec hranic a pokusili se sladit tyto nové způsoby myšlení s novými způsoby objevování a chápání nových zpráv a faktů na osobní úrovni.“

Čtenáři zpravodajských výstupů organizace Politico Europe mohou pracovat s podrobným grafickým interaktivním zobrazením předpokládaného složení 9. Evropského parlamentu způsobem, který dříve nebyl možný. V současné době je vizualizace založena na nejnovějších výsledcích národních průzkumů a bude se aktualizovat, jakmile budou 23.–26. května k dispozici živé volební výsledky. Na závěr bude pak zobrazovat konečné nové složení Evropského parlamentu. Kromě tradičního zobrazení „rozdělení křesel“ umožní interaktivní vizualizace čtenářům sledovat také mandáty evropských poslanců podle regionu či země, a nabídne jim tak možnost jednoduchým a zábavným způsobem se seznámit s volebním procesem a politickými stranami tvořícími parlament.

Ústředním prvkem volebního portálu je některý z živých datových příběhů, které představují první z několika pozoruhodných technologických projektů, jež společně vyvíjejí Politico a Microsoft. Mezi další živé sestavy Power BI na portálu v okamžiku jeho spuštění patří zobrazení trendu vývoje volebních výsledků, volební účasti a počet poslaneckých mandátů získaných ženami.

Příští měsíc Politico Europe zpřístupní na portálu stránky zaměřené na jednotlivé země. Tyto stránky budou využívat vizualizační a interaktivní možnosti technologie Power BI ke sdílení zásadních informací o každé z 27 členských zemích účastnících se voleb. Microsoft a Politico Europe také představí nové obsahové formáty, které novým i stávajícím čtenářům přinesou možnost diskutovat o budoucnosti EU.

Power BI představuje praktický nástroj umožňující lépe porozumět tématům postaveným na rozsáhlých datových zdrojích, ať se zákazníky v jednací místnosti, jak jej využívá třeba Heathrow International Airport, nebo ve zpravodajských článcích publikovaných společnostmi Associated Press, Recode a mnoha dalšími.

 

 

 


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení