Menu

Nejzajímavější novinky v iOS 16: přepracovaná zamykací obrazovka i půjčka na Apple Pay

07.06.2022 07:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejzajímavější novinky v iOS 16: přepracovaná zamykací obrazovka i půjčka na Apple Pay

Nejzajímavější novinky v iOS 16: přepracovaná zamykací obrazovka i půjčka na Apple Pay | foto: Apple / iOS 16 press kit

Apple započal letošní ročník vývojářské konference WWDC těmi nejdůležitějšími novinkami v operačním systému iOS. iPhony s iOS 16 dostanou přepracovanou zamykací obrazovku s widgety, propracovanější notifikace, schopnost počítat kroky a přes službu Apple Pay Later si bude možné půjčit peníze.

Přepracovaná zamykací obrazovka v iOS 16

Americký výrobce se letos nijak nerozpakoval a novinek ukázal opravdu hodně. V popředí však stála zamykací obrazovka, kterou si vzal na paškál po velké úpravě domovské obrazovky, provedené už před pár lety. Uživatelům nově přibyla možnost upravit si font hodin, změnit odstín a dokonce i nastavit speciální vrstvu tapety, kdy kus monumentu nebo postavy překrývá hodiny. Velmi příjemná novinka. Always-On zobrazení jsme se však zatím nedočkali.

Prvek, jenž se rovněž týká zamykací obrazovky, jsou notifikace. Ty Apple ještě systemizoval, začnou se tedy štosovat do dolní poloviny obrazovky, aby nepřekryly vaši tapetu. Přidal rovnou zcela novou kategorii živých notifikací, kdy se vám přímo na zamykací obrazovce zobrazuje třeba skóre fotbalového zápasu nebo trasa řidiče Uberu, na kterého čekáte.

Apple Pay Later

 

 Představení iOS 16 | Zdroj: Apple / iOS 16 press kit

Funkce, která se vyloupla takřka jako blesk z čistého nebe. Když Apple oznamoval novinky pro svou aplikaci Peněženka, přesunul se také k Apple Pay. Oblíbenou platební službu obohatí o funkci Later. Ta rozloží nákup přes Apple Pay do čtyř bezúročných splátek, abyste nemuseli vyšší cifry platit najednou. To jednoduše znamená, že Apple vám půjčí peníze a nechce za to žádný úrok. Tvůrci tvrdí, že tato funkce bude dostupná “všude, kde je standardní Apple Pay”.

Vylepšené zprávy a rodinné sdílení fotek

Neodmyslitelné změny přinesla také aplikace Zprávy, především hovoříme-li o službě iMessage. Ta – možná po vzoru WhatsAppu – přináší úpravy již odeslaných zpráv. Konečně přibyla také možnost zprávu smazat dřív, než si ji adresát všimne.

Velkou pochvalu si zaslouží i zbrusu nová vychytávka v podobě rodinných sdílených alb. Mezi blízkými kontakty si můžete vytvořit sdílené album až pro pět osob, do kterého budou mít všichni přístup a budou moci prohlížet, ale i přidávat vlastní fotografie. Co víc, díky integraci přímo do aplikace Fotoaparát si můžete rovnou zaškrtnout, že snímky pořizujete do sdíleného rodinného alba.

iOS 16 dorazí v beta verzi již tento červenec, ostrá finální verze pak bude dostupná pro iPhone 8 a vyšší na podzim, pravděpodobně v září nebo říjnu.

Zdroj: Apple WWDC 2022

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Půjčka dostupná pro Vás ČR

  Půjčka dostupná pro Vás ČR
  Poskytujeme řadu finančních půjček za spravedlivé a konkurenceschopné úrokové sazby pro vaše malé a střední podniky. Můžeme Vám nabídnout půjčky až do 30 000 000 Kč splatné v několika měsících s úrokovou sazbou 2%. Neváhejte nás kontaktovat.
  Email: eva4747@email.cz

  Reagovat na komentář

  Finanční půjčka bez citu inzerovat

  Půjčky do 24 hodin po celé ČR. Soukromá úvěrová společnost je otevřena 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Online půjčky do 25 mil. Kč až na 360 měsíců poskytujeme rychle a bez zbytečných formalit nebo dokonce bez opuštění domova. Stačí výpis o příjmech nebo výpis z účtu, a to zcela online – zákazník dostane peníze dokonce do 24 hodin! E-mail: tomasblahuta057@gmail.com

  Reagovat na komentář

  Dobrá rychlá a spolehlivá půjčka.

  Tvárí v tvár vašim financním problémum vždy existují rešení. Nabízím pujcku ve výši 20 000 Kc až 9 000 000 Kc komukoli, kdo je schopen ji splatit s úrokovou sazbou 2? na jakoukoli požadovanou cástku. Delám to v oboru – Financní pujcka – Pujcka na nemovitost – Investicní pujcka – Pujcka na auto – Konsolidacní dluh – Splacení kreditu – Osobní pujcka Neváhejte me kontaktovat, jsem k dispozici 24 hodin denne E-mail: muchova2@email.cz

  Reagovat na komentář

  Nabídka zajištěného úvěru CR

  Nabídka zajištěného úvěru CR
  Pokud potřebujete podnikatelský úvěr, nákup auta, nemovitosti, splacení dluhu,Naše půjčky jsou jednoduché a rychlé. Výše měsíční splátky a pevná úroková sazba silně závisí na povaze, výši a délce trvání úvěru. Doba splácení od 1rok do 30 rok a více. Dostupnost výše úvěru do 1 dnů Zajištění důvěrnosti je jednoduché, rychlé a 100% zaručené. a náš formulář žádosti je velmi snadné vyplnit. V případě zájmu zašlete e-mail a vyžádejte si přihlášku.
  mariakamakova@seznam.cz

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení