Menu
CHIP Speedtest

Skryté funkce ve Windows 10: jak se dají jednoduše zpřístupnit a použít

27.01.2020 06:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Skryté funkce ve Windows 10: jak se dají jednoduše zpřístupnit a použít

Nástroj Hidden Windows 10 Features 1.0 je zcela nový a ve své první verzi sdružuje více než 30 funkcí. Struktura nástroje je velmi jednoduchá: funkce jsou uvedeny v seznamu a uživatelé je aktivují pomocí zaškrtávacích polí. Pro lepší přehlednost ovládání nástroj funkce zpřístupňuje v pěti kategoriích: Počítač, Hlavní panel, Kontextové menu, Systém a Zabezpečení.

Přečtěte si také: Ladění Windows pomocí Winareo Tweakeru

Program je k dispozici v angličtině. Je však velmi praktické, že téměř pro každou funkci je přidáno tlačítko náhledu. Preview zobrazí, co konkrétní funkce vlastně znamená.

Jednoduchá obsluha, dokážete však i více

hiddenw10feature-2

Namísto rozsáhlých textových vysvětlivek je k dispozici praktický náhled.

Ovládání programu Hidden Windows 10 Features je jednoduché. Zkontrolujte požadovanou funkci, prohlédněte si její náhled, zaškrtněte a klikněte na "Apply". Můžete také zapnout a poté aktivovat několik položek najednou. Bod obnovy systému pomocí nástroje vytvořit nelze a přeci jen chybí krátká vysvětlení nebo popisy jednotlivých bodů. Praktická je funkce importu a exportu pro jednotlivá nastavení. K té se dostanete přes symbol ozubeného kola vlevo dole.

Vylepšení jsou vybrána velmi dobře, např. pro rozšíření kontextového menu, vytvoření složky pro God mode, nebo deaktivaci Cortany. Jiné tweakery však dokážou mnohem více, např. Winareo Tweaker nebo Ultimative Windows Tweaker. Nicméně si jimi můžete svá Windows snadno znepřehlednit.

Malý pomocník pro ladění

Hidden Windows 10 Features jsou k dispozici čerstvě a pro soukromé užití zdarma. Více než 30 skrytých funkcí systému Windows je vybráno dobře, i když by bylo možné rozsah trochu rozšířit. Chybí možnost nastavení bodu obnovy systému a příjemná by byla lokalizace a několik vysvětlujících textů. Zajímavá je funkcionalita preview okna pro vysvětlení jednotlivých funkcí formou náhledu. Celkově vzato: vůbec to není špatný začátek.


Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení