Menu

Xiaomi plánuje revoluci v oblasti akumulátorů: nová technologie má přinést zvýšení kapacity

16.12.2021 14:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Xiaomi plánuje revoluci v oblasti akumulátorů: nová technologie má přinést zvýšení kapacity

Xiaomi plánuje revoluci v oblasti akumulátorů: nová technologie má přinést zvýšení kapacity | foto: Onur Binay/Unsplash

Společnost Xiaomi se i nadále prezentuje jako technologický inovátor. Díky její nové technologii by akumulátory měly poskytovat při stejné velikosti více energie. Slibuje nárůst kapacity až o 10 %, a to bez rozměrových změn, kvůli kterým by bylo potřeba zvětšit tělo smartphonu.

Xiaomi se už dávno usadila v povědomí uživatelů smartphonů jako dobrý tip. Její modely zpravidla nabízejí vynikající poměr cena/výkon. Už jen díky této konkurenční výhodě se čínský výrobce stal jedním z největších na světě. A produkty Xiaomi nejsou jen dobré a přitom levné. Číňané nás také stále častěji překvapují svými inovacemi.

Na čínské alternativě Twitteru, platformě Weibo, byl oznámen průlom v oblasti akumulátorů a píše o tom také server GSMArena ve svém příspěvku "Xiaomi announces new battery tech, 10% bigger capactiy and advanced monitoring". Nová technologie má být použita v připravovaných modelech smartphonů, které se začnou prodávat v roce 2022.

Společnosti Xiaomi se podařilo zvýšit obsah křemíku uvnitř akumulátoru přibližně třikrát, což má za následek lepší uchovávání kapacity. Dále se podařilo zmenšit a lépe do těla akumulátoru vměstnat ochranný modul PCM tak, aby v maximální možné míře šetřil místo. Jednoduše řečeno, akumulátor v nových smartphonech má stejnou velikost, jako v současných modelech, ale nabízí o 10 % větší kapacitu. To umožňuje delší běh zařízení bez nutnosti dobíjení, a také bez nutnosti zvětšit tělo smartphonu. Xiaomi se vyjadřuje o zvýšení doby funkce bez dobití až o 100 minut. To ale není vše.

Xiaomi také vylepšuje akumulátory pomocí nápadů od konkurence

xiaomi-acu

Výrobce smartphonů Xiaomi chce díky nové technologii efektivněji využívat prostor akumulátoru. Oznámení o novince se objevilo na čínské platformě Weibo a její strojový překlad přeci jen ponechává spoustu věcí nejasných. Více uvidíme, pokud se skutečně akumulátory s novou technologií na začátku 2022 objeví. | Zdroj: divianyavilad/Pixabay

To, co už výrobci smartphonů jako například Sony nebo Apple nabízejí dávno, do budoucna bude mít i Xiaomi. Řeč je o inteligentním nabíjení akumulátoru. Xiaomi údajně vybavila akumulátory čipem, který hlídá noční nabíjení a zmírňuje stav přebití. Pokud mobilní telefon připojíte k nabíječce přes noc, čip s algoritmem inteligentního nabíjení akumulátor hlídá a nabije pouze na 80 % své kapacity. Teprve krátce před ránem se do akumulátoru dočerpá zbytek energie, takže na začátku dne bude disponovat 100 % své kapacity. Instalována jsou údajně i tepelná čidla, protože jak známo, Li-ion články teplotou trpí. Vyšší inteligence při nabíjení akumulátoru by měla zlepšit jeho celkovou kondici a zajistit delší životnost.

Co se týče technologie nabíjení přenosných zařízení, Xiaomi se snaží i v dalších oblastech. Číňané už na jaře představili 200W ultra rychlé nabíjení s názvem Hyper Charge. Jde o funkci rychlého nabíjení, která je světovým rekordem. Na modelu Mi 11 Pro Xiaomi předvádí možnost dobití z 0 na 100 % za osm minut. To je inovace, na kterou čeká celý svět. Zbývá jen dořešit, aby tak rychlým nabíjením příliš netrpěla životnost akumulátoru. Xiaomi byla férová a dodala, že toto ultra rychlé nabíjení ubere 20 % kapacity během dvou let.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení