Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Garmin Forerunner 255/255S (Music)

Michal Bareš 09.11.2022

Tyto sportovní hodinky mají být v nabídce běžeckých hodinek Garminu jen střední třídou. Přitom disponují téměř vším, co si může i náročný sportovec přát. A navrch dobře vypadají, jsou lehké a útlé a dobře se nosí.

Pro běžce budou důležité dvě věci: Nový model 255 (a dámská zmenšená varianta 255S) je vybaven duálním přijímačem GPS, příjem družicového signálu je díky tomu možný zároveň na dvou frekvencích, což výrazně zpřesňuje záznam trasy a také zrychluje úvodní nalezení signálu. A hodinky mají také novou generaci optického snímače tepu, která zvládá zaznamenat třeba i prudké změny tepu při intervalových trénincích mnohem přesněji. A tím zpřesňuje i analýzu zdraví. FR 255 ze sportovních funkcí nechybí vlastně nic: nejrůznější sporty včetně plaveckých, multisport režim (třeba pro triatlon), sledování VO2, sledování tréninkové zátěže, navazování na dříve uložené aktivity. K tomu se přidává výbava barometrem, takže data nadmořské výšky se vám zobrazují už během aktivity. Hodinky sice nemají mapy, ale k dispozici je navigaci po křivce, do hodinek můžete nahrát GPX soubor a nechat se vést. A pro pohodlný přenos dat je vedle Bluetooth k dispozici i Wi-Fi připojení.

Forerunner 255 kromě toho zaujmou dlouhou výdrží baterie. Při běžném provozu bez GPS vydrží hodinky téměř 15 dní, a dokonce i s aktivovanou GPS s nimi můžete běžet nebo jet výborných 28 hodin. Novinka nabízí výbornou ergonomii s pěti ovládacími tlačítky. Chybí jen dotykový displej. Ten zvolený je obvyklý účelný barevný transflektivní (s menší spotřebou), zato s větším průměrem (1,3“), se slušným rozlišením 260 x 260 a krytý sklem Gorilla Glass 3. Pouzdro hodinek je vyrobeno z lehkého odolného polymeru vyztuženého vlákny, což se příznivě projevuje na celkové hmotnosti (49 g). Komu tento soupis kladných bodů nestačí, ten navrch dostane výbavu NFC a možnost hodinkami platit v rámci služby Garmin Pay.

Vzhledem k výbavě a schopnostem FR 255 se dalo čekat, že cena nebude nízká. Model bez hudebního přehrávače (pánský i zmenšený dámský model S) se prodává za 8 500 Kč, s přídavnou pamětí na uložení hudby (až 500 skladeb) pak těšně pod 10 tisíc korun. Přesto jsme poměr cena/výkon modelu FR 255 ocenili jako výborný.

Technická data

 

Displej                 MIP transflektivní 1,3”; 33 mm (1,1“; 27,5 mm) / 260 x 260 pixelů (218 x 218 pixelů)/ krycí sklíčko Gorilla Glass 3

Výbava                GPS/Glonass/Galileo (vícefrekvenční určování polohy), optické měření srdečního tepu, barometrický výškoměr, kompas, akcelerometr, teploměr, pulzní oxymetr

Konektivita         Bluetooth, ANT+, Wi-Fi

Vnitřní paměť 4 GB (32 GB Music)

Odolnost             voděodolnost 5 ATM

Kompatibilita  iOS, Android

Rozměry a hmotnost  průměr 45,6 mm (41 mm), výška 12,9 mm (12,4 mm), 49 g (39 g)

Cena                    9 990 Kč

Chip       výborný (1,3)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud