Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Logitech MX Mechanical Graphite – prsty vám poděkují

Michal Bareš 01.02.2023

Prémiová kancelářská klávesnice Logitech MX Mechanical patří k nejlepším modelům, které si na psaní lze zvolit.

Je osazena mechanickými klávesami GL Tactile s nízkým chodem, přesnou odezvou a příjemně tichým zvukem, který nebude rušit případné kolegy na pracovišti. Během několikatýdenního testu jsme na ní napsali desítky tisíc znaků s minimálními překlepy.

Zpočátku jsme si chvíli zvykali na poněkud natěsnaný vršek, kde není prostorově oddělen pruh s funkčními klávesami, ale po krátkém čase jsme si na to zvykli, stejně jako na fakt, že funkční klávesy nejsou rozděleny do bloků po čtyřech, ale jsou těsně vedle sebe. Pokud ale často používáte právě Fn klávesy, bylo by lepší zvolit jiný model.

Fn klávesy jsou osazeny i multimediálními funkcemi pro přehrávání skladeb a regulaci hlasitosti. Dále na nich lze regulovat intenzitu podsvícení klávesnice i displeje notebooku, vypínat mikrofon, otevírat okno se smajlíky nebo spustit diktování (ale to v češtině nefunguje).

logitech

Mechanické klávesy GL Tactile mají nízký chod a příjemně tichý zvuk. Foto: Logitech

Velikost kláves Enter, Shift a BackSpace je dostatečná. V prostoru na kurzory a šesticí tlačítek PgUp, PgDn, Home, End, Insert a Delete jsou tři tlačítka pro přepínání mezi různými zařízeními. Klávesnice totiž dokáže být připojena až ke třem počítačům, notebookům nebo tabletům najednou. Připojení je buď pomocí klasického USB donglu s 2,4GHz frekvencí, případně přes Bluetooth nebo i přes USB-C kabel, který ale slouží primárně k napájení baterie. 

Zpracování klávesnice je špičkové, tlačítka sedí nad kovovou deskou, klávesnice je tak akorát těžká, aby neklouzala po stole. Na spodní straně jsou samozřejmě nožičky pro polohování sklonu. Testovaný kus nebyl vybaven českou diakritikou.


Technická data

Počet / typ tlačítek 104 / Omnipoint, mechanické
Hloubka /odpor přítlaku 0,4-3,6 mm / 0,45 N
Doba odezvy 0,7 ms
Životnost tlačítek 100 milionů úhozů
Rozměry / hmotnost 437 x 139 x 40 mm / 970 g
Cena cca 5 800 Kč
CHIP  výborný (1,1)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme