Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Niceboy Ion Home Security Camera – praktická domácí IP kamera

Michal Bareš 26.09.2023
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Dálkově motoricky řízená domácí dohledová kamera s jednoduchou instalací, Full HD rozlišením a detekcí pohybu či zvuku nás potěšila výborným poměrem mezi cenou, funkcemi a kvalitou obrazu.

álkově motoricky řízená domácí dohledová kamera s jednoduchou instalací, Full HD rozlišením a detekcí pohybu či zvuku nás potěšila výborným poměrem mezi cenou, funkcemi a kvalitou obrazu. 

 

Kamera je vybavena mikrofonem a reproduktorem, které zajišťují obousměrnou komunikaci. Díky schopnosti detekce pohybu i zvuku se objektiv kamery dokáže otáčet v rozsahu 355°, takže prakticky pojme kompletní prostor místnosti, samozřejmostí je i možnost horizontálního pohybu kamery. Otáčení a směr pohledu kamery lze řídit automaticky (detekce pohybu), nebo prostřednictvím aplikace.

 

Instalace kamery je ukázkově jednoduchá. Stačí nainstalovat aplikaci Niceboy ION, kameru přidat a pomocí QR kódu na displeji smartphonu a objektivu kamery snadno spárovat. Datový přenos probíhá po 2,4Ghz Wi-Fi síti.

Niceboy Ion Home Security Camera
Reproduktor kamery Niceboy Ion Home Security Camera umožňuje i dálkový hovor
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Kameru pohání dodávaný USB adaptér s microUSB kabelem. Kameru lze instalovat na rovnou podložky i na strop nebo zeď, součástí dodávky jsou podstavec i potřebné šrouby a hmoždinky. 

 

V aplikaci můžete definovat automatickou detekci pohybu, automatické rozpoznání lidí, zónu detekovaného pohybu nebo detekci zvuku. Pomocí aplikace můžete s kamerou komunikovat hlasem nebo na ní spustit zvuk sirény. Potahováním obrazu aplikace se spustí motorický pohyb objektivu, který funguje horizontálně i vertikálně v rozsahu 355°, resp 90°.

 

Záznam z kamery lze sledovat v aplikaci a lze jej ukládat na microSD kartu (max. 128 GB, není součástí dodávky), a to jak v kontinuálním režimu, tak pouze při detekci pohybu. 

 

Kameru lze zapojit do systému Google Assistant. Během testu jsme byli spokojeni jak s kvalitou obrazu, která díky vysokému rozlišení umožňuje i velké přiblížení snímané scény, tak s kvalitou nočního vidění.

Niceboy Ion Home Security Camera
Niceboy Ion Home Security Camera bohužel používá pouze microUSB konektor
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Technická data

Niceboy Ion Home Security Camera


Rozlišení 2 Mpx, 1 080p

Konektivita Wi-Fi 802.11n 2,4 GHz, microUSB, Android, iOS

Úhly pohledu 355° horiz., 90° vert.

Rozměry 7 x 7 x 12 cm, 182 g

Funkce noční vidění, mikrofon, reproduktor

Cena 1 189 Kč

CHIP výborný (1,5)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme