Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Xiaomi Pad 6S Pro – lepší a levnější než Samsung Tab S9

Michal Bareš 27.06.2024

Výlet do nejvyšší kategorie tabletů se Xiaomi s modelem Pad 6S Pro povedl na výbornou. Dokonce tak, že je to momentálně nejlepší tablet s Androidem na trhu.

Kapitoly článku

Xiaomi Pad 6S Pro předvedl během testu perfektní výsledky a skvělý poměr mezi cenou a výkonem. Obzvláště působivá je výdrž na baterii, kromě velkorysé výdrže 14,5 hodiny nabízí tablet i rychlé dobíjení, které doplní baterii do plné síly za méně než hodinu.

Z hlediska výkonu je Xiaomi Pad 6S Pro aktuálně jedním z nejlepších modelů s Androidem a má více než dostatek výkonu pro provoz náročných aplikací i her. 12,4” IPS displej má jemné rozlišení a rychlou 144Hz obnovovací frekvenci.

Milým překvapením je také 50Mpx fotoaparát, který dokáže pořizovat výborné snímky. Působivý je i zbytek výbavy, ale bohužel chybí varianta s mobilním datovým připojením.

Baterie vydrží dlouho a nabíje se extrémně rychle

Tablety Xiaomi jsou v sektoru tabletů známé především díky výhodnému poměru mezi cenou a výkonem ve střední třídě. Xiaomi Pad 6 (test najdete zde) můžeme i po půl roce od testu stále doporučit jako jeden z nejlepších cenových tipů. Xiaomi ale s modelem Pad 6S Pro ukázalo, že umí bojovat i o třídu výše, protože tento model momentálně obsadil v našich dlouhodobých srovnávacích testech pozici nejlepšího tabletu s Androidem.

Xiaomi Pad 6S Pro
Tablet Xiaomi Pad 6S Pro podporuje rychlé nabíjení
Zdroj: Chip

Ani Xiaomi Pad 6S Pro sice nemůže konkurovat letošním iPadům Pro, ale dosavadní nejlepší tablet s Androidem, Samsung Galaxy Tab S9, porazit dokázal. A přitom je  levnější.

Jednou z nejsilnějších stránek tabletu je dlouhá výdrž na baterii. V našich dvou standardních testech výdrže (přehrávání videa a pracovní zátěž) vydržel Xiaomi Pad 6S Pro přibližně 14,5 hodiny.

Nejde o rekord, už jsme testovali tablety s 16hodinovou a delší výdrží, ale i tak je to skvělý výsledek. Novinkou ale je, že Xiaomi osadilo tablet extrémně rychlým nabíjením a součástí balení je i odpovídající 120W adaptér, který dokáže 10 000mAh baterii plně nabít za méně než hodinu. Po půl hodině dobíjení se kapacita doplní na 70 procent, což odpovídá cca 10 hodinám provozu. Ostatní špičkové tablety se nabízí o poznání pomaleji, druhý nejrychlejší Samsung Galaxy Tab S8 Ultra se dobije za celkem 1,5 hodiny. Běžně se ale tablety dobíjí dvě a půl i tři hodiny.

Jeden z nejrychlejších tabletů s Androidem

Z hlediska výkonu se Xiaomi Pad 6S Pro naprosto vyrovná modelům Galaxy Tab S9, koneckonců také používá stejný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Tablety od Samsungu si vedou o něco lépe, pokud jde o grafický výkon, v testu dosahují zhruba 100 fps, zatímco Xiaomi Pad 6S Pro ve stejném benchmarku dosáhl pouze 73 fps. I na ty nejnáročnější 3D hry to ale stále bohatě stačí. 
Xiaomi Pad 6S Pro ale nad modelovou řadou tabletů Samsung Galaxy Tab S9 ale vítězí z hlediska čistého pracovního výkonu. V testu PCMark dosáhl výsledku 17 106 bodů, zatímco řada Tab S9 dosahuje výsledku okolo 16 000 bodů. V každodenním životě se to odráží ve vynikajícím aplikačním a herním výkonu, který mohou překonat pouze nové tablety Apple iPad Pro.

Xiaomi Pad 6S Pro
Tělo tabletu Xiaomi Pad 6S Pro je jen o trochu tlustší než šest milimetrů
Zdroj: Chip

Jemný a rychlý displej

Většina špičkových tabletů dnes spoléhá na OLED displeje, ovšem Xiaomi zůstalo u klasického IPS LCD. 12,4” se ale nemá za co stydět, v laboratoři jsme mu naměřili maximální jas na úrovni 764 cd/m2 a díky vysokému rozlišení 3 048 x 2 032 bodů disponuje i působivou hustota pixelů na úrovni 295 ppi. Na IPS panel má displej i velmi dobré barevné pokrytí, i když ne tak dobré, jak jsme zvyklí u OLED displejů. 

V laboratoři jsme IPS panelu tabletu Xiaomi Pad 6S Pro naměřili 96% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což není dokonalý, ale stále velmi dobře použitelný výsledek. K dobru musíme připočítat i rychlou 144Hz obnovovací frekvenci, díky které je pohyb obrazu naprosto plynulý. Naměřený šachovnicový kontrast 127:1 je spíše průměrný.

Povedený fotoaparát

Fotoaparát tabletu Xiaomi Pad 6S Pro nás příjemně překvapil kvalitou, kterou obvykle vídáme v kategorii smartphonů. Xiaomi do modelu Pad 6S Pro zabudovalo duální 50Mpx fotoaparát se snímačem hloubky. Optická stabilizace obrazu sice chybí, ale fotoaparát produkuje velmi dobré snímky i za horších světelných podmínek. K dispozici je automatické ostření a blesk a video lze nahrávat v 4K rozlišení. Přední kamera má 8Mpx snímač a umožňuje videohovory ve Full HD rozlišení.

Xiaomi Pad 6S Pro
Tablet Xiaomi Pad 6S Pro
Zdroj: Chip

Moderní výbava

Xiaomi Pad 6S Pro byl prvním tabletem, který k nám dorazil s Wi-Fi 7, což je výborný bonus do budoucna. Bezdrátové periferie lze připojit přes Bluetooth 5.3 a rozhraní USB-C přenáší data rychlostí 5 Gb/s. Tablet dokáže spolupracovat s dotykovým perem, ale to není na rozdíl od prémiových tabletů Samsung součástí dodávky.

Zvuk vychází ze šesti dobře znějících stereo reproduktorů. Tablet bohužel nemá ochranu proti vodě. V kategorii tabletů to není nutně standard, ale ochrana proti vodě je praktická a konkurence od Samsungu certifikaci IP68 nabízí.

Xiaomi Pad 6S Pro se prodává ve dvou verzích, v námi testované variantě s 256GB úložištěm a 8 GB RAM, nebo v kombinaci 512GB úložiště a 12 GB RAM. Slot pro vložení microSD karty chybí, takže pokud potřebujete více úložného prostoru, sáhněte raději po větší verzi. Stejně tak není k dispozici ani eSIM nebo slot pro nanoSIM, takže je nutné spoléhat na dostupnost Wi-Fi.

Technická data

Xiaomi Pad 6S Pro


Displej (úhlopříčka / rozlišení) 12,4" / 3 048 x 2 032 / IPS / 144 Hz

CPU / RAM / GPU Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 / 8 GB / Adreno 740

Výbava USB-C (3.1), Wi-Fi 7, BT 5.3, 50+8 Mpx

Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG) 256 GB (232,4 GB) / ne / ano

Displej: max. jas / kontrast 764 cd/m2 / 127:1

Displej: pokrytí sRGB / DCI-P3 99,6% / 95,8%

PCMark / 3DMark WL 17 106 / 11 205 bodů

Výdrž na akumulátor (online/video) 14:23 / 14:27 h:m

Operační systém Android 14

Rozměry a hmotnost 278,7 x 191,6 x 6,3 mm, 600 g

Displej (35 %) 1,4

Výkon (25 %) 1,2

Výdrž na baterii (20 %) 1,0

Výbava (20 %) 1,8

Cena 14 990 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme