Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Nechte si od umělé inteligence vytvořit obrázek

Pavel Trousil 30.09.2023
Zdroj: Screenshotu webu Image Creator, redakce

Nástroj Bing Image Creator od Microsoftu dokáže zdarma vygenerovat pomocí umělé inteligence nové obrázky na textovou výzvu uživatele. Stačí tedy napsat, co si chcete nechat nakreslit a Bing Image Creator to za chvíli nakreslí. Stačí mít účet u Microsoftu.

Přístup k nástroji Bing Image Creator získáte na adrese www.bing.com/create. Do pole zadejte popis obrázku, který pro vás má služba vytvořit. Popis může být v českém jazyce. Pokud ještě nejste přihlášeni do služby Microsoft Online, zobrazí se přihlašovací dialog. Po přihlášení bude chvíli trvat, než služba Bing Image Creator vytvoří čtyři varianty obrázku na základě vašeho zadání. Poté můžete jeden z obrázků vybrat a stáhnout do počítače v rozlišení 1 024 x 1 024 bodů.

Image Creator
Stačí textový výzva v češtině a Bing Image Creator na základě ní nakreslí čtyři obrázky.
Zdroj: Screenshot webu Bing Image Creator, redakce

Rychlost generování závisí na počtu "boostů" (zesílení), které máte ještě k dispozici. Jejich počet najdete vedle malého symbolu blesku v poli pro zadávání textu. V Redmondu již oznámili, že body Microsoft Rewards lze vyměnit za boosty. Nám to však zatím nefungovalo. Aplikace Bing Image Creator je založena na umělé inteligenci DALL-E, kterou stejně jako ChatGPT vyvinula společnost OpenAI a poté ji licencovala Microsoftu.

Zdroj: Microsoft Bing

Bing Image Creator
Rychlost generování závisí po počtu "zesílení", které máte k dispozici (za ikonou blesku).
Zdroj: Screenshot webu Bing Image Creator, redakce

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud