Přejít k hlavnímu obsahu

Tip: Nenechte se otravovat oznámeními

redakce 21.03.2023

Od vydání systému Windows 10 mohou aplikace generovat vyskakovací oznámení, která uživatele upozorňují na konkrétní události, například na nově přijaté e-maily

Tato oznámení můžete v nastavení operačního systému vypnout pro konkrétní aplikaci, ale s pomocí následujícího tipu zjistíte, jak je můžete zcela deaktivovat.

Jestli máte v počítači nainstalována Windows ve verzi Pro, Enterprise nebo Education, můžete tuto konkrétní změnu provést pomocí Editoru zásad skupiny. Do vyhledávacího pole zadejte „skupin“ a klikněte na položku „Upravit zásady skupiny“. Tím otevřete okno „Editor místních zásad skupiny“, kde ve sloupci vlevo dvakrát klikněte na položku „Konfigurace uživatele | Šablony pro správu | Nabídka Start a hlavní panel | Oznámení“. V pravé polovině okna označte položku „Vypnout informační zprávy“ a klikněte na modrý příkaz „Upravit nastavení zásady“. V nově otevřeném okně označte možnost „Povoleno“ a kliknutím na tlačítko „OK“ změnu uložte.

Používáte-li systém Windows ve verzi Home, otevřete si Editor registru, například tak, že stisknete klávesy [Windows] + [R], do okna „Spustit“ zadáte „regedit“ a kliknete na „OK“. Pak přejděte na složku „HKEY_CURRENT_USER/Software/Policies/Microsoft/Windows/CurrentVersion/PushNotifications“. Pokud zde složku „PushNotifications“ nenajdete, můžete ji vytvořit. Klikněte pravým tlačítkem myši na „CurrentVersion“, z nabídky vyberte „Nový | Klíč“ a pojmenujte jej „PushNotifications“. Přejdete na tento nový klíč, klikněte pravým tlačítkem myši v pravé polovině okna Editoru registru a vyberte možnost „Nový | Hodnota DWORD (32bitová)“. Novou položku pojmenujte „NoToastApplicationNotification“ a jako její „Údaj hodnoty“ zadejte „1“.

4(1)

Notifikace mohou být otravné nejen v mobilu, ale stále více pronikají také do Windows. Můžete se jich ale snadno zbavit | Zdroj: Windows 11


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme