Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Pomocník na vyhledání pomníků a hrobů

Pavel Trousil 25.02.2024
Zdroj: redakce Chip

Internet nabízí mnoho možností, jak pátrat po zemřelých předcích po celém světě. Dobrým prvním přístavem, ze kterého můžete vyplout do minulosti, jsou webové stránky Find a Grave. Obsahují miliony záznamů a další každý měsíc přibývají.

Podle informací serveru Find a Grave obsahuje v současné době údaje o více než 238 milionech pohřebišť po celém světě. Jen v roce 2023 se databáze Findagrave rozrostla o přibližně dalších 13,7 milionu záznamů. Vyhledávání na webu i přidávání nových informací je bezplatné. Druhá možnost však vyžaduje registraci.

hroby
Stačí zadat jméno, nebo jeho část, případně další podrobnosti a služba vyhledá uložené údaje.
Zdroj: Screenshot webu Find a Grave, redakce
hroby
Často je u výsledku jedna nebo více fotografií a podrobnosti.
Zdroj: Screenshot webu Find a Grave, redakce

Vyhledávání na tomto serveru můžete zúžit pomocí jména, druhého jména, příjmení, roku narození a úmrtí a polohy hřbitova. Pokud některé údaje neznáte přesně, můžete také použít zástupné znaky, jako je "*" pro několik písmen a "?" pro jednotlivá písmena. 

Mohlo by vás zajímat

Nemusíte přitom zadávat přesná data, například rok narození, můžete je zadat i s odchylkou až 25 let před nebo po. Pokud chcete, můžete také vyhledávat hroby slavných osobností. Většina hrobů se zadává s daty uvedenými na náhrobku. Často je zde také jedna nebo více fotografií. Pokud žádné nejsou k dispozici, můžete požádat místního dobrovolníka, aby pořídil fotografii a nahrál ji za vás kliknutím na "Request photo".

Zdroj: Find a Grave


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud