Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tip pro Android a iOS: jak používat více účtů v mobilním Chromu

redakce 25.10.2022

Mnoho z nás jistě používá více než jeden účet Google, například kvůli oddělení pracovních, soukromých a školních aktivit. Pokud se pod těmito účty přihlásíme v prohlížeči Chrome v počítači, je velmi snadné mezi nimi následně přepínat. V mobilní verzi to ale tak snadné není.

Při přepínání účtů v internetovém prohlížeči samozřejmě očekáváme zachování historie navštívených webů, uložených přihlašovacích údajů a dalších informací. Tak jak na počítači jde o vcelku bezproblémovou a funkční záležitost, u mobilní verze Chromu to zas tak jednoduché není. Platí to jak pro Google domáckou platformu Androidu, tak i iOS na zařízeních Apple.

Problém je především v tom, že mobilní verze webového prohlížeče Chrome přepínání účtů Google vůbec nepodporuje. Mobilní Chrome vždy nastartuje s automaticky přihlášeným uživatelem Androidu nebo s účtem Google použitým v iOS. Řešením je použít pro vyhledávání a surfování po internetu aplikaci Google, kterou najdete jak v Obchodě Play, tak i v App Storu.

accountschrome

Více účtů: v aplikaci Google sice můžete přepínat mezi více účty Google, ale pohodlné to rozhodně není. | Zdroj: Chrome pro Android

V aplikaci Google klepněte na ikonu vašeho účtu vpravo nahoře a v hlavní nabídce pak na tlačítko s šipkou dolů vedle názvu vašeho účtu Google. Použijte nabídku „Přidat další účet“ a pokračujte k vložení dalšího účtu Google. Tento postup funguje v Androidu i iOS, ale má zásadní nedostatky v nutnosti neustálého přenastavování synchronizace použitých účtů Google.

V Androidu existuje ale ještě jeden trik, kterým můžete výše uvedené problémy obejít. Když si totiž necháte v Obchodě Play vyhledat Chrome, zjistíte, že existují hned čtyři různé verze tohoto mobilního prohlížeče – standardní Chrome a dále Chrome Beta, Chrome Canary a Chrome Dev. A v každém z těchto prohlížečů, které lze do androidového smartphonu instalovat současně, můžete být přihlášení k jinému účtu Google.

Jak jste jistě pochopili, jedná se o vývojové verze prohlížeče Chrome, které obecně nedoporučujeme ke každodennímu používání, ale tenhle případ si zaslouží výjimku. Primárně použijte aplikaci Chrome Beta, která už by měla být hodně odladěná a stabilní, pokud se obejdete jen se dvěma různými účty Google.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud