Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro WhatsApp: jak jednoduše poslat kvalitnější fotky

Jiří Palyza 01.03.2022

Mnoho uživatelů WhatsAppu posílá své fotky přímo prostřednictvím aplikace. Při focení přes aplikaci jde ale o kompromis, protože se zbytečně ztrácí kvalita. Kompresi obrázku ve WhatAppu jde ale obejít.

Komunikátor WhatsApp má vlastní funkci focení, která umožňuje snadno pořizovat a hned posílat fotky svým známým a rodině. Mnoho uživatelů ale možná zapomíná na to, že využívání vlastní funkce pro focení, zabudované ve WhatsApp, má některé nevýhody:

Kvalita fotky: fotografie, pořízené aplikací pro focení ve WhatsAppu, mají mnohem horší kvalitu, než obrázky, pořízené v aplikaci zabudované ve smartphonu. Majitelé iPhonů, ale zejména uživatelé smartphonů s Androidem, mají snímky, pořízené přímo v aplikaci WhatsApp, výrazně tmavší a rozmazanější. Čím lepší je fotoaparát mobilního telefonu, tím větší je rozdíl v kvalitě fotky ve srovnání s pořízením přímo v aplikaci komunikátoru;

Omezené funkce: přestože WhatsApp disponuje funkcí pro focení, nemá přístup ke všem možnostem, které nabízí aplikace přímo od výrobce. Při používání focení z WhatsAppu uživatelé nemohou individuálně nastavovat jas, natáčet zpomalená videa, ani přistupovat k dalším funkcím, které jinak fotoaparát mobilního zařízení nabízí.

Pokud si chcete zachovat kvalitu snímků, je lepší je pořídit přímo v aplikaci smartphonu, a poté je odeslat prostřednictvím WhatsAppu jako přílohu zprávy.

Posílání obrázků přes WhatsApp bez komprimace

tip-waphotos

Pořizování fotografií přímo v prostředí WhatApp je výhodné pro jejich rychlé odeslání. Je to ale za cenu ztráty kvality. | Gerd Altmann/Pixabay

Pokud jste pořídili fotografii přes aplikaci smartphonu a chcete ji odeslat v co nejlepší kvalitě, není dobré ji posílat z galerie. Je to proto, že WhatsApp obrázky odesílá v mnohem komprimovanějším formátu, a to aby se ušetřil objem dat.

Místo toho jde obrázky posílat jinak, především ale se zachováním jejich originální vyšší kvality. Stačí k tomu jen pár kroků navíc:

– otevřete požadovaný chat, ve kterém chcete fotku poslat, a zvolte připojit přílohu (ikona kancelářské sponky),

– místo obvyklého tlačítka galerie vyberte možnost Dokumenty,

– zobrazí se seznam s různými typy souborů, včetně běžně používaných obrázkových formátů JPG, PNG nebo JPNG,

– pokud požadovanou fotku v tomto náhledu nenajdete, můžete klepnout na kartu Hledat jiné dokumenty. Pak by se měly zobrazit všechny soubory na paměťovém úložišti mobilního zařízení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud