Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro Windows 10: přizpůsobení funkce Novinky a zájmy

redakce 01.04.2022

V případě některých systémů Windows 10, ve kterých uživatelé používají k přihlášení účet Microsoft a mají instalovány nejnovější aktualizace, byla do Hlavního panelu integrována nová funkce »Novinky a zájmy«. Její obsah ale nemusí všem vyhovovat.

Okno Novinek a zájmů v minimalizovaném stavu ukazuje aktuální počasí, a když toto okno rozkliknete, zobrazí se přehled zpráv, předpověď počasí nebo třeba vývoj cen akcií. Novou funkci můžete vypnout kliknutím pravým tlačítkem na Hlavní panel a označením předvolby »Novinky a zájmy | Vypnout«, možná si však spíše budete chtít přizpůsobit zobrazované informace.

tip-w10news

Novinky a zájmy: obsah nového panelu na ploše Windows 10 si můžete snadno upravit podle vašich zájmů. | Zdroj: Windows 10

V pravém horním rohu okna »Novinky a zájmy« klikněte na tlačítko se třemi tečkami a pokračujte volbou »Spravovat zájmy«. Otevře se vám konfigurační webová stránka, na níž můžete jednoduše označit jen témata, která vás zajímají. Na výběr jsou například zprávy ze světa financí, zábavy, sportu, automobilismu a jiné. Další nastavení můžete provést přímo v okně »Novinky a zájmy« ve Windows.

Klikněte na tlačítko se třemi tečkami u konkrétní zprávy, abyste pak mohli zvolit možnosti jako »Více podobných příspěvků« nebo »Méně podobných příspěvků«, případně »Skrýt články od poskytovatele…«. Tímto způsobem si snadno doladíte požadovaná témata článků a vyhnete se zdrojům, které vůbec sledovat nechcete.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud