Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro Windows 11: přihlašování heslem namísto PIN kódu

redakce 09.09.2022

Pokud nainstalujete operační systém Windows 11 ve spojení s účtem Microsoft, nebudete mít možnost volby mezi přihlašováním s pomocí PIN kódu či hesla.

Operační systém vás jako hotovou věc nechá vytvořit nový PIN, prostřednictvím kterého se pak při každém spuštění počítače budete přihlašovat ke svému uživatelskému účtu. Pokud se ale chcete raději místo toho přihlašovat pomocí hesla, budete muset upravit příslušné nastavení.

Stisknutím kláves [Windows] + [I] otevřete „Nastavení“ a zde přejděte do nabídky „Účty | Možnosti přihlášení“. Zde pokračujte k části „Další nastavení“ a deaktivujte přepínač „Pro lepší zabezpečení povolit na tomto zařízení přihlášení k účtům Microsoft jen přes Windows Helo (doporučeno)“. Restartujte počítač a opět přejděte do „Nastavení | Účty | Možnosti přihlášení“. Nabídka „Způsoby přihlášení“ bude nově obsahovat také položku „Heslo“, abyste se mohli k Windows přihlašovat i heslem k vašemu účtu Microsoft.

passwordlogin

Možnosti přihlášení: abyste se mohli k Windows přihlašovat heslem k účtu Microsoft, je nutné upravit nastavení operačního systému. | Zdroj: Windows 11/Nastavení | Účty

Změnou nastavení se ale nic nemění na možnosti používat stále i PIN. O způsobu, jakým se k Windows přihlásíte, můžete pokaždé rozhodnout na zamykací obrazovce, když použijete volbu „Možnosti přihlášení“. Zde vyberte možnost „Heslo účtu Microsoft“, nebo „PIN kód“. Poslední použitý způsob přihlášení zůstane aktivní i pro příště.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud