Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tip pro základní desky: jak aktualizovat systémy BIOS a UEFI

Pavel Trousil 19.10.2022

Moderní základní desky mají už řadu let integrovanou funkci, která umožňuje aktualizovat BIOS/UEFI přímo – přes internet nebo pomocí aktualizačního souboru.

Restartujte počítač a poté stiskněte klávesu, kterou se otevírá uživatelské rozhraní BIOS/UEFI. U většiny základních desek je to klávesa [F2] nebo [Del]. V opačném případě vám pomůže nahlédnutí do příručky k základní desce.

Pokud používáte základní desku Asus s AMI-UEFI, klikněte na příkaz „Advanced Mode“ v dolní části uživatelského rozhraní BIOS/UEFI nebo pro aktivaci pokročilých příkazů stiskněte klávesu [F7]. Poté přejděte do sekce „Tool“ a klikněte na „ASUS EZ Flash 3 Application“. Poté vyberte, zda má být systém BIOS/UEFI aktualizován přes Internet („per Internet“), nebo zda má být aktualizace provedena pomocí už staženého CAP souboru („per Storage Devices(s)“). Rozhodněte se pro „per Internet“, klikněte na „Next“ a postupujte podle pokynů na obrazovce. V závislosti na nastavení sítě můžete být informováni, že je třeba systém nejprve restartovat. Potvrďte zprávu tlačítkem „Yes“.

uefi-bios-utility

Snadná aktualizace: systém UEFI můžete jednoduše aktualizovat přes internet nebo z USB flash disku. | Zdroj: UEFI BIOS Utility

Pokud jste už stáhli aktualizaci systému BIOS/UEFI z webových stránek výrobce a rozbalili ZIP archiv, klikněte na „per Storage Device(s) | Next“, a poté vyberte úložné zařízení, na kterém je CAP soubor uložen. Klikněte na soubor a potvrďte obě výzvy tlačítkem „Yes“, čímž zahájíte aktualizaci. Oranžový ukazatel průběhu vás informuje o přibližné době trvání procesu. Po dokončení aktualizace se systém automaticky restartuje.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud