Přejít k hlavnímu obsahu

Tip: Více aplikací v nabídce „Start“

redakce 28.03.2023

Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku „Start“

Konkrétně jsou nyní na výběr tři různé možnosti, kdy nabídka „Start“ obsahuje více připnutých položek, více doporučení a kdy má výchozí nastavení.

Chcete-li si tyto varianty zobrazení obsahu hlavní nabídky vyzkoušet, přejděte stisknutím klávesové zkratky [Windows] + [I] do „Nastavení“ a pokračujte na položku „Přizpůsobení“. Dále v pravé části okna klikněte na „Start“ a následně si zvolte některou ze tří dostupných variant „Rozložení“. Pokud se má v nabídce „Start“ zobrazovat více aplikací a programů, vyberte možnost „Další připnutí“. Po této změně se místo 18 aplikací a programů zobrazí hned 24 ikonek. Zároveň se sníží počet doporučení ze šesti na dvě.

Pokud se má naopak zvýšit počet naposledy použitých souborů a aplikací, zvolte možnost „Další doporučení“. Tím se zvýší počet položek seskupených v části „Doporučené“ ze šesti na osm. Pak je ale k dispozici pouze dvanáct ikonek aplikací.

8(1)(1)

V nabídce „Start“ si můžete nechat zobrazit více ikon aplikací a méně doporučených položek – nebo naopak | Zdroj: Windows 11


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud