Přejít k hlavnímu obsahu

Tip: Zbavte se tiskárny i s ovladačem

redakce 24.03.2023

V případě, že jste vyměnili starou tiskárnu za nový model, neuškodí předejít problémům odinstalováním ovladače vyřazeného zařízení. 

Stisknutím kláves [Windows] + [I] otevřete „Nastavení“ a přejděte na „Bluetooth a zařízení | Tiskárny a skenery“. Zde sjeďte dolů a klikněte na volbu „Vlastnosti tiskového serveru“ pod „Související nastavení“. V nově otevřeném okně přejděte na kartu „Ovladače“, označte ovladač, který má být odinstalován, klikněte na tlačítko „Odebrat“ a postupujte podle pokynů průvodce.

Můžete však použít i klasické Ovládací panely. Do vyhledávacího pole napište „ovládací“ a klikněte na vyhledanou možnost „Ovládací panely“. Pokud je aktivní typ zobrazení „Kategorie“, pokračujte na možnost „Zobrazit zařízení a tiskárny“. V opačném případě klikněte na možnost „Zařízení a tiskárny“. Označte tiskárnu, klikněte na možnost „Vlastnosti tiskového serveru“ v horní části okna pak použijte metodu popsanou v předchozím odstavci.

Třetí varianta zahrnuje použití systémového adresáře „Tiskárny“. Stiskněte klávesy [Windows] + [R], zadejte „explorer shell:::{2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}“ a kliknutím na tlačítko „OK“ otevřete tuto složku v Průzkumníku souborů. Klepněte pravým tlačítkem myši do prázdného místa, z kontextové nabídky vyberte položku „Vlastnosti serveru“ a postupujte způsobem popsaným v prvním odstavci.

5(1)(1)(1)(1)

U nadobro vyřazených zařízení, jako jsou třeba už nefunkční tiskárny, není na škodu odstranit ze systému i nepotřebné ovladače | Zdroj: Windows 11


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud