Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tohle jsou nejoblíbenější aplikace na Google Play v Česku. Znáte je všechny?

Jakub Fišer 08.03.2023

Jaro je za dveřmi a obchod s aplikacemi Google Play opět nabízí pohled na nejlepší aplikace zdarma. Jde o ty aplikace, které lidé v České republice za poslední období nejvíce stahovali. Máte je v telefonu všechny, anebo se nechcete nechat inspirovat?

Kapitoly článku

Mezi nejoblíbenějšími aplikacemi stabilně vévodí appky obchodů a nákupních domů, stejně jako sociální sítě a chatovací platformy. Přesto březnový žebříček nabízí i leckterá překvapení.

Nejoblíbenější aplikace z Google Play v Česku

První místo si odnáší nákupní aplikace Můj Albert obchodního řetězce Albert. V této aplikaci můžete mít uložené letáky a hlavně pak věrnostní kartičku, kterou firma už nevydává fyzickou, pouze virtuální.

První čtyři pozice de facto zastávají nákupní aplikace. Druhé místo má appka obchodu s oblečením SHEIN, třetí je Clubcard Tesco Česko a čtvrtou pozici má oblíbená aplikace Lidl Plus.

Nákupní náladu přetíná až 5. pozice, kterou drží sociální síť na vzestupu TikTok. Právě TikTok již vykazuje kolem 1 miliardy aktivních měsíčních uživatelů a dotahuje se na Instagram. Snapchat s necelými 750 miliony aktivních uživatelů již dávno přeskočil.

Šesté místo má aplikace nové VOD streamovací služby SkyShowtime, která nabízí oblíbené filmy za relativně nízký poplatek asi 90 korun. Jde však o zahajovací akci do 11. dubna. Sedmé místo míří znovu k nákupům, vyloužila si ho aplikace drogerií Moje dm. Stejně jako u Lidlu nebo Albertu, v této aplikaci máte uloženou věrnostní kartičku, můžete si tam ale i objednávat zboží pro vyzvednutí na prodejně.

Nejoblíbenější desítku aplikací uzavírá na 8. místě Duolingo, aplikace na učení cizích jazyků, dále 9. místo WhatsApp – tady není nutno představovat – a na konečném 10. místě oblíbená Zásilkovna

Měli jste v telefonu všechny zmíněné aplikace, nebo vám některé chyběly? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem!

Zdroj: Google Play


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud