Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Třípásmový mesh Wi-Fi systém pro chytré domácnosti

redakce 16.10.2018

Mesh Wi-Fi systém TP-Link Deco M9 Plus pracuje ve třech pásmech a je schopen nabídnout rychlost až 2134 Mbit/s.

Tento systém, složený ze dvou jednotek, je určen k pokrytí Wi-Fi signálem jakékoliv domácnosti od velikosti bytu přes bungalovy až po patrové moderní inteligentní domy, pro které se Deco stane srdcem komunikace. Deco M9 Plus slouží i jako propojovací a řídicí hub pro všechna zařízení, která využívá chytrá domácnost a jiný hub tak již není třeba.

m9-plus-eu-1-0-01-large-1524732712196g Tři oddělená Wi-Fi pásma poskytují rychlé a stabilní připojení všem zařízením v jakékoli místnosti domu a bytu. Šířku pásem navíc neubírají bezdrátová spojení mezi jednotlivými jednotkami Deco, protože jsou zajištěna jiným způsobem. Díky rychlosti se standardem AC2200 můžete na zadrhávání a zpožďování komunikace zapomenout. Deco M9 Plus používá pro bezdrátový provoz hned dvě 5GHz pásma (867 Mbit/s + 867 Mbit/s), a k tomu ještě pásmo 2,4 GHz (400 Mbit/s), aby ve chvíli, kdy je v síti silný provoz, bylo možné stále poskytovat rychlost více než 1000 Mbit/s pro gigabitová zařízení připojovaná kabelem.

Mesh systém pokrytí celého domu Wi-Fi signálem umožňuje eliminovat místa se slabým signálem. Díky snadnému nastavení, které pomůže i s rozmístěním jednotlivých jednotek, pokryjete stabilním signálem každý kout domácnosti.

V současných domácnostech se stále zvyšují počty elektrických zařízení, které „požírají“ šířku pásma, takže potřebují síť, jež tyto nároky zvládne. A protože Deco používá bezdrátovou technologii 802.11ac, která je třikrát rychlejší než u routerů předchozí generace, dokáže zajistit připojení bez zadrhávání až pro stovku připojených zařízení.

Ohromnou výhodou v domácím prostředí je Wi-Fi roaming, který umožňuje hladký přechod mezi jednotlivými zónami pokrytí. Princip je obdobný jako u mobilních telefonů, kdy jedete autem a telefonujete. Telefon se postupně připojuje z jedné buňky na další bez jakéhokoliv zásahu uživatele. Wi-Fi roaming je podobný, jen se jedná o datové připojení. S mobilním zařízením tak lze pochodovat ze sklepa do obýváku, a pak nahoru do ložnice a není třeba starat se o to, ke kterému přístupovému bodu je zařízení zrovna připojeno. Videohovor, YouTube nebo Lifestream jede bez přerušení.

Deco M9 Plus se chová jako inteligentní propojovací uzel (hub) celého domu a dokáže všechna zařízení zobrazit v jedné snadno ovladatelné aplikaci. Také lze nastavit interakce mezi zařízeními s rozhraním ZigBee, Bluetooth a Wi-Fi díky propojení s IFTTT. Jsou podporována chytrá zařízení TP-Link, GE, Kwikset a dalších předních značek. Uživatelé tak mohou využít velký rozsah interakcí mezi různými chytrými žárovkami, zámky, kamerami a dalšími zařízeními. Deco je také kompatibilní s hlasovým ovládáním Amazon Alexa.

Po vybalení jednotky Deco si uživatel nainstaluje aplikaci do mobilu, a pak jednoduše postupuje podle pokynů na displeji. Deco se o vše ostatní postará a Wi-Fi síť je nastavená a funkční během chvilky.

Součástí Deco M9 Plus je také bezpečnostní balík TP-Link HomeCare, který zaručuje, že všechna zařízení v síti budou chráněna, přičemž o aktuální stav databáze hrozeb se stará společnost Trend Micro.

Účinná rodičovská kontrola dokáže omezit čas trávený online a blokovat nevhodný obsah díky specifickým profilům, které lze vytvořit zvlášť pro každého člena rodiny.

Integrovaný antivirus také pomáhá bránit proti webovým stránkám se škodlivým obsahem a chránit platební transakce prováděné na internetu.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud