Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Trojice čteček Energy Sistem s vysokým rozlišením

Pavel Trousil 27.04.2016

Nová řada HD čteček elektronických knih Energy Sistem nabízí šestipalcový displej s vysokým rozlišením, regulovatelným podsvícením a antireflexní úpravou

Společnost Energy Sistem uvedla na náš trh novou řadu čteček elektronických knih se šestipalcovým HD displejem a rozlišením 212 dpi. Novinky také obsahují regulovatelné podsvícení, antireflexní systém, 8 GB interní pamětí a tříletou záruku.

energy-ereader-pro-hd-nahled

Čtečka Energy eReader Pro HD v sobě kombinuje funkce klasické čtečky a tabletu. Jeho šestipalcový multidotykový E-ink displej typu Carta s HD rozlišením 758 × 1 024 bodů (212 dpi) se 16 odstíny šedi, vestavěným podsvícením a antireflexní úpravou se přibližuje vlastnostem klasického papíru. Plynulý provoz zařízení zajišťuje dvoujádrový procesor ARM Cortex A9 s taktovací frekvencí 1 GHz a operační pamětí 512 MB. Součástí výbavy je také bezdrátové Wi-Fi připojení a 8 GB interní paměť. Jako operační systém je nasazen Android 4.2 s řadou předinstalovaných aplikací v podobě e-mailové schránky, internetového prohlížeče, poznámkového bloku, Google Drive či Google Play. Cena čtečky je 3 890 Kč.

energy-ereader-slim-hd-nahled

Další model Energy eReader Slim HD vyniká především svými mobilními rozměry. S tloušťkou 7,6 mm se řadí mezi nejkompaktnější zařízení a vejde se snadno do batůžku či kabelky. Zařízení nabízí šestipalcový E-ink displej typu Carta s HD rozlišením 758 × 1 024 bodů (212 dpi) a anti-reflexní úpravou. Provoz čtečky zajišťuje 600 MHz procesor s operační pamětí 128 MB. Čtečku zakoupíte za 2 290 Kč.

energy-ereader-screenlight-hd-nahled

Energy eReader Screenlight HD je ideální elektronickou čtečkou pro všechny uživatele, kteří rádi čtou v jakoukoli denní dobu. Proti předchozímu modelu je totiž novinka navíc doplněna o podsvícení, jehož nastavení si může uživatel dle svých potřeb libovolně upravovat. Nechybí šestipalcový E-ink displej s rozlišením 758 × 1 024 bodů (212 dpi) a antireflexní úpravou a 600 MHz procesor se 128 MB operační paměti. Cena je 2 890 Kč.

Všechna tři nová zařízení podporují kromě devíti knižních formátů (TXT, PDF, EPUB, FB2, HTML, RTF, CHM, MOBI a Adobe DRM) také čtyři grafické formáty (JPEG, BMP, GIF a PNG). Dobíjitelné lithiové akumulátory nabízí podle výrobce provoz zařízení po dobu až jednoho měsíce na jedno nabití v případě čteček Energy eReader Slim HD a Screenlight HD či dokonce dvou měsíců v případě Energy eReader Pro HD.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme