Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ultrabook v podání Dellu

redakce 02.02.2012

Firma Dell plánuje posílit pozici na českém trhu počítačů pro domácnosti (podle jejího průzkumu mají počítač jen dvě domáacnosti ze tří). Sází na nový ultrabook XPS 13 a řadu herních počítačů Alienware. Ultrabook XPS 13 je podle Dellu nejtenčím na trhu.

Kapitoly článku

Na českém trhu bude od března k dispozici ultrabook firmy Dell. Model s označením XPS 13 váží 1,36 kilogramu. V nejužším místě má tloušťku 6 milimetrů a i ve svém nejtlustším bodě měří méně než dva centimetry. Díky kompaktní konstrukci nabízí 13,3” displej v těle o rozměrech běžných 12” netbooků.
Nový ultrabook se vyznačuje precizním zpracováním, šasi z lehkého a odolného hliníku a základnou z uhlíkových vláken. Displej má ochranu proti poškrábání. Uvnitř naleznete procesory Intel Core i5, nebo i7 a rychlý SSD disk s kapacitou 128, nebo 256 GB. Na baterii by měl ultrabook vydržet až 9 hodin.

Herní desktop Alienware X51

Fanoušky počítačových her potěší nový nestopový počítač Alienware X51. U toho se Dellu podařilo vtěsnat plnohodnotný výkon stolního počítače do rozměrů běžné herní konzole.  Navzdory malému tělu má toho tento „mimozemšťan“ uvnitř hodně  - poradí si i s nejnovějšími hrami ve vysokém rozlišení, včetně her ve 3D. Zážitek navíc umí obohatit i o osmikanálový prostorový zvuk.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud