Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Útok na Microsoft: hackerská skupina tvrdí, že ukradla velké množství dat

Jiří Palyza 23.03.2022

Redmondský koncern v současné době šetří tvrzení o hacknutých úložištích zdrojového kódu. Podle informací jedné z hackerských skupin došlo při údajném útoku k odcizení různých dat, včetně zdrojových kódů.

Jihoamerická hackerská skupina Lapsus$ opět vyvolává rozruch. Po nedávném hackerském útoku na výrobce grafických karet Nvidia a krádeži dat mohlo nyní dojít k dalšímu bezpečnostnímu incidentu. Podle serveru Bleeping Computer nyní hackeři tvrdí, že provedli úspěšný útok na společnost Microsoft.

V průběhu útoku údajně mělo dojít k odcizení dat. Pravděpodobně jde o zdrojový kód Cortany, hlasové asistentky Microsoftu. Kromě toho bylo také zkopírováno několik projektů Bing. Zločinecká skupina zveřejnila související snímky obrazovky s částmi kódu a souvisejícími informacemi ve skupině komunikátoru Telegram. Kromě známých údajů zde byly uvedeny i další datové balíky, které doposud nebyly identifikovány.

Microsoft tvrzení hackerů vyšetřuje

microsofthack

Lapsus$ tvrdí, že při úspěšném hackerském útoku na Microsoft došlo ke zkopírování zdrojového kódu. | Zdroj: Elchinator/Pixabay

Zpočátku zástupci Microsoftu nebyli schopni serveru Bleeping Computer potvrdit, že k útoku skutečně došlo. Firma ale chce údajný bezpečnostní incident podrobně prošetřit. Podle dalších informací by krádež zdrojového kódu neměla představovat žádné vážné nebezpečí. Už dříve se předpokládalo, že zdrojový kód různých programů Microsoftu lze dohledat. A to buď reverzním inženýrstvím, nebo z dřívějších úniků.

Pokud se skutečně prokáže, že k útoku došlo, zůstává otázkou, jaká další data mohla být v jeho průběhu odcizena. V minulosti se totiž oznámení skupiny Lapsus$ objevovala pouze v případech, kdy byl útok proveden s úspěchem.

Zdroj: Bleeping Computer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud