Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vlajková loď Canonu

Pavel Trousil 24.10.2019

Canon se chystá uvést v pořadí již třetí digitální zrcadlovku EOS-1D X s označením Mark III. Je vhodná především pro focení sportu a divoké přírody a byla vyvinuta na základě zpětné vazby od komunity fotografů používajících předchozí modely.

Podle výrobce má vylepšené automatické zaostřování, obrazovou kvalitu, video a komunikaci. Nový algoritmus automatického zaostřování fotoaparátu vylepšuje stabilitu a sledování objektů – jak s optickým hledáčkem, tak i v režimu Live View. Při použití optického hledáčku používá fotoaparát EOS-1D X Mark III nový senzor automatického zaostření. Ten nabízí přibližně 28x vyšší rozlišení ve středu senzoru, než je tomu u fotoaparátu EOS-1D X Mark II.

48946317171-f4f5ea97a7-o-nahled

V režimu Live View mohou uživatelé využít 525 oblastí AF pomocí systému Dual Pixel CMOS AF, který pokrývá přibližně 90x100 procent obrazového senzoru. Fotoaparát EOS-1D X Mark III zvládá výrazně rychlejší snímkové série snímků s plným AF a AE, a to buď pomocí optického hledáčku (až cca 16 snímků za vteřinu s mechanickou závěrkou) nebo v režimu Live View (až cca 20 snímků za vteřinu s mechanickou nebo elektronickou závěrkou). Video fotoaparát zvládá v rozlišení až 4K a to včetně 4K60p s 10bitovým interním záznamem Canon Log.

Kromě vestavěné GPS obsahuje Wi-Fi a Bluetooth připojení. Data se přenáší dvojnásobnou rychlostí než v případě modelu EOS-1D X Mark II díky vestavěnému ethernetu nebo novému volitelnému bezdrátovému přenašeči souborů WFT-E9.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud