Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vlajková loď Philipsu na tento rok

redakce 18.05.2017

Je jí ultratenký televizor řady 7502 s podsvícením LED Edge. Jeho předností je zcela nový obrazový engine, design v kovovém provedení i špičkový zvuk. To vše ve střední cenové kategorii. Tento model je již k dostání v úhlopříčkách 49 a 55 palců, 65palcová verze přijde na náš trh v červnu.

Novinka 7502 je po OLED TV Philips 55POS9002 druhou televizí značky, která nabízí nový obrazový engine P5 s výkonem vylepšeným o 50 % v porovnání s předchozím Perfect Pixel Ultra HD. Díky tomuto obrazovému procesoru a širokému barevnému spektru se potenciální zájemci mohou těšit na vynikající kvalitu obrazu. Panel má svítivost 400 cd/m2, takže televize splňuje kritéria pro certifikát HDR Premium ve formátu HDR10 i HLG.

Nový systém Smart Enhancement Bit převádí 8bitové video na 14bitové v oblastech, kde dochází k proužkování, což má za následek hladší přechody, ale bez ztráty detailu v jiných částech obrazu. Zlepšená kontrola MPEG také nabízí přesnější zjišťování kvality zpracovávaného signálu.

Co se týče zpracování barev, P5 Engine využívá vylepšený Gamut Mapping System. P5 Engine také nabízí významné zlepšení kontrastu díky použití zpracování obvody Hybrid Log Gamma (HGL), nového systému lokálního zvýšení kontrastu, a nová funkce detekce a redukce, nazývaná sparkle & darkle, navíc podstatně vylepšuje HDR up-scaling, tedy přepočet do vyššího rozlišení HDR.

Model 7502 disponuje třístranným Ambilightem. Díky tenkému rámečku barvy promítané na stěnu bezprostředně navazují na samotný obraz, což zajišťuje působivý divácký zážitek.

Tato televize, stejně jako většina nově příchozích modelů, je vybavena operační systémem Android TV v nejnovější verzi M, který umožňuje přehrávat obraz v kvalitě HDR z Netflixu a podobných internetových zdrojů. Operační systém využívá čtyřjádrového procesoru a 16 GB interní paměti, kterou lze rozšířit pomocí externího pevného disku.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud